Wypróbuj 5 roślinnych składników do pielęgnacji skóry

Spis treści

Uzyskanie czystej i promiennej skóry nie zawsze jest łatwe do osiągnięcia. Firmy produkujące kosmetyki oferują niezliczoną ilość kremów, które mają nam w tym pomóc. Pytanie czy warto wydawać często setki złotych na gotowe produkty, które nie koniecznie muszą być warte zakupu. Spróbuj postawić na naturalne składki. Przygotowaliśmy listę 5 roślinnych składników do pielęgnacji skóry.

Fitochemikalia zawarte w roślinach zwalczają oznaki starzenia i utrzymują młody wygląd skóry. Chociaż potrzebne są dalsze badania, to już wiem, że rośliny można stosować jako lekarstwo w celu zmniejszenia podrażnienia i swędzenia skóry.

W przeciwieństwie do produktów chemicznych, które mają skutki uboczne, naturalne składniki są w większości bezpieczne i odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry. Jednak przed całkowitym nałożeniem składników roślinnych na skórę wypróbuj jak zachowa się Twoja skóra po użyciu małej ilości. Oto lista pięciu składników wypełnionych przeciwutleniaczami, witaminami i fitochemikaliami, które zadbają o Twoją czystą, promienną i zdrową skórę.

Aloes

Aloes stosowany jest już od 1500 roku p.n.e. w medycynie naturalnej w różnych krajach ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne. Według badań udowodniono również klinicznie, że poprawia wygląd skóry. Naukowcy przeprowadzili również ciekawa badanie. Podali pacjentom z łagodnym lub umiarkowanym trądzikiem sam retinoid oraz retinoid z aloesem. Wyniki wykazały, że retinoid z aloesem był bardziej skuteczny niż stosowanie samego retinoidu, co sugeruje, że aloes może być korzystny w przypadku trądziku w niektórych przypadkach.

Jeśli chodzi o nakładanie aloesu na skórę, możesz bezpośrednio użyć przezroczystej, galaretowatej substancji zawartej w wewnętrznej części liścia aloesu lub użyć produktu z aloesem.

Jojoba

Jojoba (wymawiamy żożoba albo chochoba) to właściwe simondsja kalifornijska (Simmondsia chinensis). Jojoba to krzew rosnący w cieplejszym klimacie z nasionami w kształcie żołędzi, bogatymi w olej i płynny wosk, który ma właściwości lecznicze. Olejek jojoba jest pełen naturalnych kwasów tłuszczowych, które koją i nawilżają skórę, dzięki czemu zachowuje młody wygląd.

Rokitnik

Rokitnik to jagoda, która rośnie wzdłuż brzegów rzek, wybrzeży morskich i zboczy górskich z poziomu morza. Olej roślinny zawiera silne fitochemikalia i karotenoidy, które spowalniają proces starzenia się skóry. Ponadto jego unikalne nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak kwas palmitoleinowy (omega-7) i kwas gamma-linolenowy (omega-6), nadają olejowi z rokitnika właściwości regenerujące i naprawcze. Dotlenienie skóry, usuwa nadmiar toksyn z organizmu i łatwo przenika przez naskórek. Olej z rokitnika jest szczególnie dobry dla osób o wrażliwej skórze, ponieważ często nie powoduje podrażnień.

Hibiskus

Hibiskus nie tylko upiększy Twój ogród, ale także zapewni promienną cerę. Hibiskus był używany od wieków zarówno miejscowo, jak i wewnętrznie, dzięki swoim właściwościom pozwalającym zachować młodość. Pomaga zmniejszyć stan zapalny skóry, zwiększyć produkcję kolagenu, kontrolować wydzielanie tłuszczu (a tym samym zatykanie porów) i nawilżyć skórę.

Glony

Algi są bogate w składniki odżywcze i przeciwutleniacze, które mogą poprawić nawilżenie i elastyczność skóry. Glony zawierają również enzymy, które hamują rozkład kolagenu i kwasu hialuronowego, a tym samym powstrzymują starzenie się w zarodku. Istnieje wiele rodzajów alg, takich jak mech morski, algi czerwone czy chlorella, która rośnie w słodkiej wodzie.