Depilacja laserowa Thunder MT – usunie włoski raz na zawsze

Masz już dość tradycyjnych metod depilacji, które są mało komfortowe i nietrwałe? Zdecyduj się na depilację laserową Thunder MT – zabieg usuwania owłosienia skuteczny nawet u blondynek. Wyjaśniamy, na czym polega epilacja i czym wyróżnia się laser Thunder MT.

Depilacja laserowa – dla kogo?

Depilacja laserowa to zabieg dla każdego, komu przeszkadza nadmiar owłosienia na ciele. Głównym wskazaniem są oczywiście względy estetyczne. Jednak zabieg ten polecany jest również osobom zmagającym się z:

  • wrastającymi włosami, 
  • stanami zapalnymi skóry po tradycyjnych metodach depilacji, 
  • hirsutyzmem (nadmierne owłosienie typu męskiego u kobiet). 

Dzięki temu, że owłosienie usuwane jest trwale, raz na zawsze możesz pozbyć się powyższych problemów. Dzięki takim laserom do depilacji, jak Thunder MT dostępny w Klinice Miracki w Katowicach, możliwe jest skuteczne laserowe usuwanie owłosienia jasnego i cienkiego, a także przeprowadzenie zabiegu u osób z ciemną karnacją, co jeszcze do niedawna było niemożliwe.

Przed podjęciem decyzji o zabiegu musisz odbyć konsultację wstępną, podczas której kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej oceni, czy nie występują u Ciebie żadne przeciwwskazania do depilacji laserowej. Usuwanie owłosienia laserem nie jest przeznaczone dla kobiet w ciąży i w czasie laktacji, osób, chorujących na nowotwór skóry, epilepsję, łuszczycę, bielactwo, zaawansowaną cukrzycę, a także pacjentów mających wszczepiony rozrusznik serca. Przeciwwskazaniem do laserowej depilacji jest też przyjmowanie ziół, suplementów lub leków światłouczulających – należy je odstawić odpowiednio wcześnie przed zabiegiem. Przed laseroterapią, ani w czasie jej trwania, nie należy się też opalać, ponieważ zabieg na świeżej opaleniźnie może spowodować uszkodzenia skóry.

Jak działa laser do depilacji Thunder MT?

Thunder MT, opracowany przez firmę Quanta System, to najnowszy, najszybszy i najmocniejszy laser przeznaczony do depilacji laserowej. Jego innowacyjność polega na zastosowaniu mixed technology, czyli połączenia dwóch najbardziej skutecznych laserów do depilacji: aleksandrytowego o długości fali 755 nm i neodymowo-yagowego o długości fali 1064 nm. Rozwiązanie to umożliwia zindywidualizowanie zabiegu, zwiększa jego skuteczność i bezpieczeństwo. Skuteczny system chłodzenia, w który wyposażony został ten nowoczesny laser do depilacji, pozwolił na niemal całkowite wyeliminowanie nieprzyjemnych doznań. Jak zauważyli specjaliści z katowickiej Kliniki Miracki, w opinii ich pacjentów depilacja laserowa Thunder MT jest praktycznie bezbolesna.

Działanie lasera do depilacji polega na wychwytywaniu melaniny we włosach. Zachodzi zjawisko fototermolizy – zniszczona termicznie macierz włosa wraz z cebulką, odpowiadającą za jego wzrost, nie jest w stanie się zregenerować, a zatem nie ma możliwości ponownego wzrostu. Specjalnie dostosowane głowice urządzenia Thunder MT umożliwiają skuteczną depilację laserową nóg, pleców i innych dużych obszarów, a także miejsc, które wymagają większej precyzji, np. depilację laserową bikini.

Ile sesji epilacji laserowej trzeba wykonać?

Warunkiem wysokiej skuteczności epilacji laserowej jest wykonanie pełnej serii zabiegów. Ich liczbę i częstotliwość ustala specjalista po zapoznaniu się z rodzajem owłosienia i karnacji pacjenta. W przypadku lasera Thunder MT najczęściej wykonuje się od 6 do 8 powtórzeń w odpowiednich odstępach czasowych, w zależności od depilowanej części ciała:

  • twarz – 4 tygodnie,
  • ręce, klatka piersiowa, brzuch, bikini – 6 tygodni,
  • nogi – 8 tygodni.

Na jak długo starcza pełna seria depilacji laserowej? Dzięki nowoczesnej technologii zastosowanej w urządzeniu Thunder MT włosy w zasadzie nigdy nie odrastają i na zawsze można zapomnieć o uciążliwym usuwaniu owłosienia maszynką czy woskiem. Po kilku latach mogą pojawić się pojedyncze włoski, ale wówczas wystarczy wykonać zabieg przypominający, aby znów cieszyć się idealnie gładką skórą.

W razie innych pytań na temat depilacji laserowej zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

SZTUKA I MODA POLECA