Jak wybrać stylowe dekoracje na ścianę?

Dekoracje w mieszkaniu są odzwierciedleniem duszy i zainteresowań mieszkańców. Zatem warto wybierać stylowo, aczkolwiek zgodnie z Państwa zamiłowaniami, aby pokazać nieco siebie i zbudować piękną atmosferę w domowym rodzinnym zaciszu. A także oczarować gości smakiem. Przekonajmy się zatem, jakie dekoracje naścienne są modne.

Obrazy jako dekoracje ścienne

Obrazy są bardzo docenianym sposobem przyozdobienia mieszkania. Duże ozdoby ścienne, przyciągające wzrok czy też małe aczkolwiek klimatyczne. Każdy typ znajduje swego miłośnika. Nie tylko dzieła wybitnych malarzy, a nawet malunki nieznanych artystów potrafią skutecznie przyciągnąć wzrok i uprzyjemnić czas wolny spędzany w mieszkaniu na podziwianiu dekoracji naściennych. Jednakże, jaki obraz będzie idealny do danego pokoju w domu? Zacznijmy od pokoju dziecięcego. Wszak i tam przydadzą się lekkie dekoracje. Zdecydowanie w pokoju dla dzieci pięknie będą wyglądać delikatne obrazy, np. z postaciami z bajek lub krajobrazami. Natomiast do salonu można pokusić się o reprodukcje dzieł znanych malarzy. W salonie idealnie sprawdzą się duże i przykuwające wzrok malowidła. Mimo iż to nie oryginały, powiedzą wiele o guście właścicieli domu. Jednak kupując je, warto przekonać się o jakości i opiniach o danym producencie. 

Rodzinne zdjęcia

Rodzinne zdjęcia mogą służyć jako ozdoby ścienne. Warto wybrać zdjęcia upamiętniające ważne rodzinne momenty i umieścić je w widocznym miejscu. Niektórzy lubią tworzyć ze zdjęć różne kolaże, które razem tworzą wyjątkowy obraz. Jednakże aby przykuwały wzrok i się nie zniszczyły, muszą być umieszczone w eleganckich i szykownych ramkach. Zdjęcia w ramkach o kolorze pasującym do koloru ścian w pokoju, może być postawione na półce albo zawieszone na ścianie. Preferowanym miejscem na powieszenie najpiękniejszych zdjęć jest na ogół salon: serce większości domów albo kuchnia. Wymyślnym pomysłem jest namalowanie wzorów pomiędzy zdjęciami, np. w postaci liści, albo serc. Stylowe meble również mogą podkreślić kompozycję zdjęć. 

Plakaty

Plakaty wbrew pozorom mogą być uznawane jako wyjątkowa dekoracja ścienna. Do pokoju dziecka można wybrać oprawione w ramki plakaty ze zwierzętami czy postaciami z ulubionych bajek. Natomiast akcesoria do pokoju dla nastolatka zapewne będą powiązane z ulubionym zespołem. Warto zatem rozejrzeć się za plakatami przedstawiającymi grupę muzyczną. Natomiast plakaty do sypialni czy też salonu przydadzą się elegancko oprawione plakaty z krajobrazami. Oczywiście, o ile Państwo lubią tego typu dekoracje. Niemniej potrafią one przykuć wzrok i wykreować klimat. Można też wybrać dekoracje 3 D. Na ogół przedstawiają one naturę lub zwierzęta. Przypominają nieco przestrzenny plakat połączony z obrazem. Natomiast dla uczniów niezastąpiony może okazać się plakat mapa świata. Będzie on piękną dekoracją, w dodatku przydatną i bardzo praktyczną, dzięki czemu dziecko o wiele szybciej zapamięta nazwy krajów czy miast.

Płaskie rzeźby naścienne

Produkty tego typu na ścianę są bardzo popularne. Często można ujrzeć piękne wiszące rzeźby wykonane w sposób płaski w drewnie. Przede wszystkim warto wybrać tego typu ozdobę np. do przedpokoju. Bowiem goście z pewnością od razu ujrzą ten piękny dodatek i docenią go. Można wybrać postaci wyrzeźbione w drewnie bądź sceny albo rzeźby z tworzywa sztucznego itp. Wszystko zależy od Państwa wymagań i stylu. Każdy typ jednakowoż z pewnością zwróci uwagę gości i powie im wiele o guście gospodarza. 

Jakie dekoracje ścienne wybrać do stylu glamour?

Glamour kocha wszystko, co kojarzy się z przepychem, przy jednakowym zachowaniu smaku. Nie wolno bowiem przesadzić z dekoracjami. Zatem wszelkie złote czy srebrzyste akcenty będą mile widziane. Dlatego idealnie wpasują się w ten styl dekoracje ścienne w tych odcieniach. Mogą to być zegary na ścianę, wzorowane na antycznych i lekko pozłacane. Lampki na ścianę też mogą wprowadzić do pomieszczenia wyjątkowy nastrój. Zwłaszcza te o ciepłym, aczkolwiek lekkim, nieco przytłumionym świetle. Potrafią jak nic innego zrobić klimat w zimowy wieczór. 

Wiedzą już Państwo, że dekoracje, które umieszczane są na ścianie, są bardzo ważne. Jednak jest ważna zasada: muszą komponować się z innymi meblami, kolorem ścian i stylem, w którym urządzone zostało domowe gniazdko. Warto zajrzeć do internetu i poszukać inspiracji, których tam z pewnością znajdą Państwo całe mnóstwo, a któraś być może okaże się wręcz idealną. Czyli taką, jakiej Państwo pragnęli oraz oczekiwali. Można również poradzić się projektanta wnętrz, aby doradził, jakiej dekoracji brakuje Państwa lokum lub w jakiego rodzaju rzeczy warto by było celować. Niektórzy bowiem lubią obrazy i zdjęcia, i będą one idealnie komponować się z otoczeniem, z kolei w innym mieszkaniu sprawdzi się starannie, precyzyjnie wykonane lustro. Do każdego mieszkania warto podchodzić indywidualnie, można jednak wzorować się na współczesnej modzie i szukać w niej inspiracji.  Z pewnością jednak należy kierować się przede wszystkim swym gustem oraz wymaganiami

SZTUKA I MODA POLECA