Kosmetyki z olejem konopnym i ich wpływ na skórę

Stosowanie konopi nadal budzi wiele kontrowersji, dlatego sporo osób sceptycznie podchodzi do produktów z tym składnikiem w recepturze. Wszelkie obawy są jednak całkowicie nieuzasadnione, ponieważ kosmetyki produkowane są z wykorzystaniem konopi siewnych, które są w Polsce całkowicie legalne. A poparte specjalistycznymi badaniami opinie konsumentów o kosmetykach z olejem konopnym w składzie jasno dowodzą, że włączenie ich w proces codziennej pielęgnacji niesie za sobą wiele korzyści. Dowiedz się, jakie właściwości ma olej konopny i jak wpływa na skórę.

Olej z konopi – najważniejsze informacje

Sporo osób obawia się sięgać po kosmetyki z olejem konopnym, wychodząc z założenia, że zawierają one w swoim składzie marihuanę. Już na samym początku warto więc podkreślić, że olej konopny marihuaną nie jest. Do jego produkcji wykorzystywane są rosnące w Polsce legalnie konopie siewne, które pod względem wyglądu i budowy nieco przypominają te indyjskie, ale na tym podobieństwa się kończą.

Kluczowa różnica między konopiami siewnymi a indyjskimi jest taka, że te pierwsze nie zawierają THC, a te drugie tak. Oznacza to, że olej konopny nie działa psychoaktywnie. Wykazuje za to szereg właściwości leczniczych i pielęgnacyjnych, dlatego znajduje zastosowanie w produkcji kosmetyków do skóry i włosów.

Jak olej konopny wpływa na skórę?

Olej konopny uważany jest za jeden z najcenniejszych olejów roślinnych z uwagi na właściwości, jakie wykazuje. W jego składzie występują przede wszystkim niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu witaminy. Należą do nich witaminy A, E i K, a także witaminy z grupy B. Dbają one o odżywienie i nawilżenie naszej skóry oraz zapewniają jej jędrność i gładkość.

Oprócz witamin olej konopny zawiera także cenne składniki mineralne jak wapń, magnez i cynk. Składniki te chronią skórę przed uszkodzeniami oraz niwelują podrażnienia i zmniejszają zaczerwienienia.

To jeszcze nie wszystko. W oleju konopnym dodatkowo występują nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym zwłaszcza cenne kwasy omega-6 i omega-3. Przypisuje się im głównie właściwości odżywcze i działanie przeciwstarzeniowe.

Bogactwo biologicznie czynnych substancji sprawia, że kosmetyki z olejem konopnym w składzie wykazują właściwości przeciwzapalne, antyoksydacyjne i antyseptyczne. Działają odżywczo i regenerująco, poprawiając stan i wygląd skóry.

Kosmetyki z olejem konopnym od Manu Natu

Chcesz wypróbować pielęgnację z produktami na bazie olejku konopnego na własnej skórze i przekonać się, jak wpłynie to na jej stan? Sięgnij po wegańskie kosmetyki do twarzy i włosów od Manu Natu – warszawskiej manufaktury, powstałej z miłości do naturalnej pielęgnacji i środowiska.

W ofercie marki znaleźć można między innymi nawilżający krem do twarzy konopny czy naturalne serum konopne. Zaletą tych produktów jest zwłaszcza wszechstronność, ponieważ można je stosować w pielęgnacji niemal każdego rodzaju cery. Olej konopny nie przesusza i nie podrażnia, dlatego kosmetyki z nim w składzie nadają się do pielęgnacji cery wrażliwej i suchej. Sprawdzi się także u osób zmagających się z AZS, łuszczycą czy egzemą.

Ze względu na swoje cenne właściwości olej konopny znajduje zastosowanie nie tylko w pielęgnacji skóry, ale i włosów. Wyprodukowane z niego wegańskie kosmetyki do włosów odżywiają je i nawilżają, poprawiając ich kondycję i wygląd.

Skompletuj własny zestaw kosmetyków z olejem konopnym i sprawdź, czy spełnią one Twoje potrzeby i na stałe zagoszczą w Twoim domu jako produkty do codziennej pielęgnacji skóry i włosów.

SZTUKA I MODA POLECA