Makijaż oka – jak wybrać eyeliner i tusz do rzęs?

Chcąc uzupełnić swój makijaż, warto stawiać na kosmetyki, które będą wyróżniać się w tłumie. Z tego powodu wiele kobiet decyduje się na połączenie dwóch produktów – eyelinera oraz tuszu do rzęs. Jak wybrać te najlepsze i na co zwracać uwagę przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Jaki eyeliner wybrać dla osoby początkującej?

Osoba początkująca powinna zaczynać od eyelinerów w pisaku. Są na tyle poręczne, że można za ich pomocą wykonać bardzo cienką kreskę, ale również można ją delikatnie pogrubić w momencie, kiedy nabierzemy wprawy. Eyeliner pisak może przydać się osobie, która nie lubi bardzo mocnego makijażu. Łatwo go zmyć i ładnie wygląda na powiece. Wiele firm ma w swojej ofercie różne rodzaje eyelinerów, dzięki czemu można znaleźć swój ulubiony kolor i odpowiednią grubość.

Dla nieco mocniejszego efektu kociego oka bardzo dobrym wyborem będzie eyeliner w formie tuszu. Pędzelek wymaga od nas nieco większej wprawy, ponieważ podczas nakładania może nieco się wyginać, ale pozwala na uzyskanie mocnego, a jednocześnie subtelnego podkreślenia oka. Tusz jest znacznie bardziej widoczny na powiece niż eyeliner we flamastrze. Miękki pędzelek pięknie go rozprowadza i pozwala nam odpowiednio manewrować. Makijaż malowany takim eyelinerem może iść w różne strony, co pozwoli nam przy większej wprawie na wykonanie pięknej kreski lekko wywiniętej ku górze.

Tusz do rzęs – jak znaleźć najlepszy?

Tusz do rzęs to kosmetyk, który bardzo dużo wnosi do makijażu nie tylko oka, ale makijażu w ogóle. Sprawia, że spojrzenie nabiera zupełnie nowego wymiaru oraz ma intensywną głębię. Wytuszowane rzęsy dodają naszej urodzie o wiele więcej niż mogłoby się zdawać. Jednak musi być tutaj spełniony jeden bardzo ważny warunek, a mianowicie maskara musi być dobrze dobrana.

Część z nich zostaje wyposażona w specjalną szczoteczkę, dzięki której każda z rzęs zostanie potraktowana pojedynczo oraz oddzielnie. Sprzyja to bowiem zwiększeniu objętości oraz jest gwarantem dokładnego rozczesania rzęs. Dodatkowo tusz taki jest mocno napigmentowany, co wskazane jest przy mocniejszym makijażu oka.

W przypadku oczu, których oprawka wpada w kolor błękitu lub szarości, wybierz granatowy tusz. Doskonale podkreśli on niebieskość spojrzenia, sprawiając, że optycznie będzie ono jeszcze bardziej niebieskie. Z kolei w przypadku oczu brązowych, piwnych, zielonych i również szarych, wypróbuj tusz w kolorze brązu. Sprawi on, że makijaż oczu będzie uzupełnieniem naturalnej piękności oka.

SZTUKA I MODA POLECA