Nowa kolekcja UNIQLO – Roger Federer by JW ANDERSON: Sportowa moda na Sezon Wiosna/Lato 2024

Japońska marka UNIQLO z dumą ogłasza premierę najnowszej kolekcji stworzonej we współpracy z legendą tenisa, Rogerem Federerem, oraz cenionym brytyjskim projektantem, Jonathanem Andersonem. Kolekcja jest inspirowana sportową modą vintage i łączy funkcjonalność z unikalnym designem.

Współpraca z Jonathanem Anderson

Roger Federer wyraził swoje zadowolenie z drugiej kolekcji we współpracy z JW ANDERSON oraz UNIQLO. Praca z Jonathanem była dla niego przyjemnością, a efektem jest połączenie unikalnej wizji projektanta z doświadczeniem UNIQLO w tworzeniu stylowych i funkcjonalnych produktów. Federer wyraził nadzieję, że klienci pokochają ubrania z tej kolekcji, które można nosić zarówno na korcie tenisowym, jak i w bardziej casualowych okolicznościach.

Elegancja i Uniwersalność

Kolekcja Roger Federer by JW ANDERSON to połączenie wyrazistych kolorów, takich jak szałwiowy czy grafitowy, z funkcjonalnymi materiałami. Wśród propozycji znajduje się kurtka Lightweight Parka o pudełkowym kroju, spodnie Nylon Jogger nawiązujące do lat 90., a także lekka i wygodna koszulka polo AIRism z charakterystycznymi dla projektów JW ANDERSON paskami. Polo i spodenki wykonane z materiału DRY-EX są zgodne z filozofią Rogera Federera, zachęcającą do tworzenia ubrań jak najbardziej uniwersalnych.

O Rogerze Federerze

Roger Federer, pochodzący z Bazylei w Szwajcarii, zadebiutował w ATP Tour w 1998 roku. W 2004 roku osiągnął pozycję nr 1 na świecie i utrzymał ją przez rekordowe 237 kolejnych tygodni. Zdobył 20 tytułów Wielkiego Szlema, w tym rekordową liczbę tytułów Wimbledonu w singlu mężczyzn. Nadal jest jedną z najbardziej wpływowych postaci w świecie tenisa i poza nim, przez swoją fundację pomaga dzieciom na całym świecie.

O JW ANDERSON

Północnoirlandzki projektant Jonathan Anderson założył JW ANDERSON w 2008 roku. Debiutancka kolekcja była prezentowana podczas londyńskiego Fashion Week w 2008 i przyniosła projektantowi uznanie krytyków oraz sukces komercyjny. JW ANDERSON jest obecnie uznawana za jedną z najbardziej innowacyjnych i przyszłościowych londyńskich marek. Pierwsza kolekcja we współpracy z UNIQLO pojawiła się w sezonie Jesień/Zima 2017.

SZTUKA I MODA POLECA