Rafał Górecki / Ravgor – youtuber, który zasłynął z pranków na ulicy

Rafał Górecki to jeden z pionierów polskiej sceny youtubowej, który pod pseudonimem Ravgor zyskał popularność dzięki swoim zabawnym i oryginalnym prankom na przechodniach. Jego kanał na YouTube ma ponad 660 tysięcy subskrybentów i ponad 200 milionów wyświetleń. Niestety, Rafał Górecki nie żyje. Zmarł w tragicznych okolicznościach w wieku 35 lat. Poznajcie historię i karierę tego niezwykłego twórcy.

Kim był Rafał Górecki – Ravgor?

Rafał Górecki urodził się 8 lutego 1988 roku w Katowicach. Jego rodzice byli nauczycielami, a on sam miał starszego brata Marcina. Rafał od dziecka interesował się komputerami, grami i filmami. Ukończył technikum informatyczne i studiował informatykę na Politechnice Śląskiej. W 2011 roku założył kanał na YouTube pod nazwą Ravgor, który początkowo był poświęcony recenzjom gier i filmów. Jednak szybko odkrył, że bardziej pasuje mu robienie żartów ludziom na ulicy, czyli tzw. pranków.

Jak wyglądała kariera Rafała Góreckiego – Ravgora?

Kariera Rafała Góreckiego nabrała rozpędu w 2012 roku, kiedy jego pranki zaczęły zdobywać coraz więcej wyświetleń i subskrypcji. Rafał wyróżniał się swoim lekkim i niewymuszonym humorem, a także odwagą i kreatywnością w wymyślaniu pomysłów na żarty. Niektóre z jego najpopularniejszych pranków to: „Zapraszam do tańca”, „Zapraszam do śpiewania”, „Zapraszam do picia”, „Zapraszam do spania”, „Zapraszam do jedzenia”, „Zapraszam do zabawy” czy „Zapraszam do rozmowy”. Rafał często nagrywał także z innymi youtuberami, takimi jak Wapniak, Z Dupy czy Człowiek Warga. W 2014 roku otrzymał nagrodę Playbutton za przekroczenie 100 tysięcy subskrypcji na YouTube.

Co robił Rafał Górecki poza YouTube?

Rafał Górecki nie ograniczał się tylko do YouTube, ale także próbował swoich sił w innych dziedzinach. W 2015 roku wystąpił w filmie „Kac Vegas w Bangkoku” w reżyserii Patryka Vegi, gdzie zagrał rolę tajskiego policjanta. W 2016 roku założył własną firmę Ravgor Games, która zajmowała się tworzeniem gier mobilnych i komputerowych. Jedną z gier stworzonych przez Ravgor Games była „Ravgor Simulator”, która pozwalała graczom wcielić się w rolę youtubera i prankstera. W 2017 roku Rafał Górecki rozpoczął także streamowanie na platformie Twitch, gdzie grał głównie w gry survivalowe i horrorowe.

Jak wyglądało życie prywatne Rafała Góreckiego – Ravgora?

Rafał Górecki był bardzo skryty, jeśli chodzi o swoje życie prywatne. Nie lubił rozmawiać o swoich związkach i nie pokazywał się publicznie ze swoimi partnerkami. Wiadomo, że był zaręczony z dziewczyną o imieniu Kasia, z którą rozstał się w 2015 roku. Później spotykał się z inną dziewczyną o imieniu Ola, ale ich związek również się nie udał. Obecnie Rafał Górecki był singielkiem i skupiał się na swojej pracy i pasjach. Mieszkał w Tychach, gdzie miał własne mieszkanie. Był wegetarianinem i dbał o zdrowy tryb życia. Lubił czytać książki, oglądać filmy i słuchać muzyki. Był także zaangażowany w działalność charytatywną i wspierał różne organizacje pomocowe.

Jak zmarł Rafał Górecki – Ravgor?

Rafał Górecki nie żyje. Zmarł w tragicznych okolicznościach 18 lipca 2023 roku. Według nieoficjalnych informacji, Rafał Górecki skoczył z 12. piętra bloku przy al. Jana Pawła II w Tychach, gdzie mieszkał. Na miejscu zdarzenia interweniowała policja i pogotowie, ale nie udało się uratować życia youtubera. Prokuratura Rejonowa w Tychach prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Rafała Góreckiego, ale nie podaje żadnych szczegółów. O śmierci Rafała Góreckiego poinformował jego brat Marcin Górecki na Facebooku. „Z wielką przykrością informuję, że mój brat Rafał zmarł dzisiaj po południu. Jak pewnie większość z Was wie, przez ponad połowę swojego życia, dzielnie i otwarcie walczył. Niestety, pomimo opieki rodziny, wielu prób leczenia oraz terapii, przegrał z chorobą” – napisał Marcin Górecki.

Rafał Górecki od lat zmagał się z zaburzeniami psychicznymi, takimi jak nerwica i depresja. Na ten temat często się wypowiadał, edukował i mówił głośno o tym problemie. W 2016 roku nagrał film „Moja walka z depresją”, w którym opowiedział o swojej chorobie i zachęcił innych do szukania pomocy. W 2018 roku nagrał kolejny film „Moja walka z depresją – część 2”, w którym podzielił się swoimi doświadczeniami z leczenia i terapii. Niestety, pomimo wielu starań i wsparcia bliskich, Rafał Górecki nie poradził sobie ze swoimi problemami i podjął tragiczną decyzję.

Rafał Górecki to nie tylko utalentowany i zabawny youtuber, ale także wrażliwy i odważny człowiek, który realizował swoje marzenia i cele. Jego kariera i życie są inspiracją dla wielu osób, które podziwiają jego styl, humor i osobowość. Rafał Górecki to prawdziwa legenda polskiego YouTube.

SZTUKA I MODA POLECA