Stella McCartney i Disney połączyli siły, aby stworzyć nową kolekcję Fantasia

Wiele znanych marek w celu uatrakcyjnienia swojej oferty decyduje się na kolaboracje. Jedne są bardziej udane, a inne niestety mniej, ale chyba nie ma wątpliwości, że najnowsza kolaboracja Stelli McCartney i Disneya będzie hitem! Co powiecie na kolekcję inspirowaną legendarnym filmem animowanym Fantasia z 1941 roku? Hit sprzedaży murowany!

Foto: Instagram/stellamccartney


Nowa kolekcja unisex zdobią nadruki związane z bajką Disney Fantasia, często nutką psychodelii. Eklektyczne wykorzystanie ponadczasowych wizualizacji i wspólnych wartości celebrowania natury, muzyki i eksperymentalnej kreatywności, tworząc w ten sposób ucieczkę od rzeczywistości. W skład nowej kolekcji wchodzą ubrania, akcesoria i odzież dziecięca. Kolekcja Fantasia od Stella McCartney to hołd bohaterom filmu, a Myszka Miki jest stałym jej elementem. W kolekcji wykorzystano materiały wegańskie, w tym bawełnę organiczną, nylon z recyklingu i poliester z recyklingu.
Komentując to, McCartney powiedział WWD: „Dorastałem oglądając Fantazję. Uwielbiałem uciekać od rzeczywistości w ten kolorowy i psychodeliczny świat magii, zwierząt i potężnej muzyki symfonicznej. To było kiedyś i jest teraz bardziej aktualne niż kiedykolwiek. To było naturalne, gdy wpadłem na „Stella McCartney Presents Disney Fantasia” z naszego romansu z magią grzybów”. Kolekcja Stelli McCartney Disney Fantasia dostępna jest w Internecie, a także w wybranych sklepach na całym świecie.

SZTUKA I MODA POLECA