Swarovski w świecie Fortnite. Nowy puchar FNCS INVITATIONAL 2022

Swarovski stworzył krystaliczny puchar dla zwycięskiej drużyny Fortnite Champion Series (FNCS) Invitational 2022. FNCS Invitational to największy turniej Fortnite. Wydarzenie odbyło się 12-13 listopada i zgromadziło najlepszych graczy Fortnite z całego świata rywalizujących jako duety o udział w ogromnej puli nagród w wysokości 1,000,000 dolarów, a ostateczni zwycięzcy podniosą niezwykły puchar stworzony przez Swarovski.

Fot. Materiały prasowe

To pierwszy raz, gdy producent kryształów stworzył puchar dla wydarzenia esportowego, co umożliwiło mistrzowskim rzemieślnikom marki Swarovski zaprezentować kreatywność i innowacyjność, które są sercem marki i stworzyć coś zupełnie unikatowego.

Fot. Materiały prasowe

Projekt pucharu został zainspirowany charakterystycznym logiem FNCS, z podstawą w kształcie tarczy zawierającą specjalne heliotropowe kryształy o irydacyjnym efekcie zmieniającym kolor z fioletowego na niebieski. W trakcie fazy tworzenia pucharu Swarovski wykorzystało do tworzenia fotorealistycznych renderów silnik Unreal – narzędzie do tworzenia 3D w czasie rzeczywistym, używane do tworzenia Fortnite – pozwalając na szybką i kompleksową ocenę projektu. Zespołowi pracującemu z siedziby produkcyjnej Swarovski w Wattens w Austrii udało się wykorzystać wiele innowacji, w tym plotowanie laserowe, drobne szlifowanie i polerowanie, aby uzyskać perfekcyjny rezultat. Ostateczny puchar ma wysokość 45 cm i waży 6,8 kg.

Fot. Materiały prasowe

Fortnite, opracowana przez Epic Games, to gra online, która została po raz pierwszy wydana w 2017 roku i od tego czasu stała się globalnym fenomenem, zgromadziła ponad 400 milionów zarejestrowanych kont na całym świecie. Swarovski jest dumny ze współpracy z Fortnite i przynoszenia swojego słynnego savoir faire i doskonałości na tak ważne wydarzenie w społeczności graczy.

Fortnite Champion Series Invitational 2022 odbyło się w Raleigh Convention Center w Raleigh w Karolinie Północnej w USA 12 i 13 listopada 2022 roku.

Fot. Materiały prasowe

SZTUKA I MODA POLECA