Torebka inspirowana pudełkiem popularnego makaronu Barilla

Nowojorski artysta Nikolas Bentel znalazł inspirację dla swojego dzieła w nieoczekiwanym źródle, jakim jest pudełko popularnego makaronu Barilla, w które podczas pandemicznej izolacji wpatrywał się dzień po dniu w swojej domowej kuchni.

Torebka autorstwa Nikolasa Bentela przyciąga wzrok, a jej zdjęcia błyskawicznie obiegły cały internet. Artysta ukończył prestiżowe Brown University i Rhode Island School of Design. Bentel, który jest znany ze swoich humorystycznych projektów, stworzył limitowaną skórzaną torebkę, która wygląda dokładnie jak pudełko po makaronie. Torebka jest jak najbardziej akcesorium, które można użytkować na codzień. Mocno wyróżniającym elementem jest naniesione duże logo Barilla oraz informacje o wartościach odżywczych i instrukcje gotowania.

„Aby zrobić torbę, zacząłem od rozmów z ekspertami od toreb i skóry, którzy wiedzieli, jakich materiałów i procesu produkcyjnego powinienem użyć” – mówi Bentel

Proces personalizacji torebki wymagał użycia drukarki UV, która nakładała warstwę atramentu, a następnie naświetlała go światłem UV. Wszystko po to, aby wzór na skórze pozostał jak najdłużej w idealnym stanie.

Torbę inspirowaną pudełkiem makaronu Barilla można było kupić na stronie Nikoli. Do sprzedaży trafiło jedynie 100 sztuk w cenie 199 dolarów za sztukę. W tej chwili pozostaje niestety tylko rynek wtórny, ale kto wie. Może artysta napędzony falą sukcesu podejmie decyzje o wznowieniu produkcji?

SZTUKA I MODA POLECA