Uśmiech i cera nigdy nie powinny być źródłem kompleksów!

Kompleksy mogą skutecznie uprzykrzać życie, dlatego nie należy ich bagatelizować. Uśmiech i cera mają ogromny wpływ na wygląd twarzy i mogą go całkowicie odmienić. Co zrobić, gdy ich wygląd nie jest zadowalający? Rozpocząć pracę nad zmianą i to jak najszybciej! Wielu problemów nie sposób rozwiązać w domu – konieczne jest odwiedzenie odpowiedniego gabinetu – ortodonty, dentysty czy nawet kosmetyczki. Oto kilka wskazówek, co robić, gdy to właśnie stan zębów lub cery jest źródłem kompleksów.

Kompleksy związane z uśmiechem – na wszystko jest sposób!

Uśmiech ma ogromne znaczenie w relacjach międzyludzkich. Poprawia samopoczucie, sprawia, że jest się odbieranym jako osoba towarzyska i pozytywna, podnosi pewność siebie, a także i atrakcyjność w oczach innych ludzi. Żeby jednak uśmiech mógł wywoływać właśnie takie wrażenie, musi być zdrowy, piękny i zadbany. Dobrze prezentują się przede wszystkim zęby bez ubytków, prosto ustawione i białe.

Masz kompleksy związane z zębami, ich wyglądem, kolorem albo ustawieniem? Czas zacząć działać. Z każdym z tego rodzaju problemów możesz rozstać się raz na zawsze, odwiedzając odpowiedni gabinet

Wizyty u dentysty planuj co najmniej raz na 6 miesięcy dla pełnej kontroli nad zdrowiem zębów i regularnego czyszczenia ich z kamienia czy osadu. Jeśli zmagasz się z wadami zgryzu, koniecznie znajdź najbliższą placówkę ortodontyczną, wpisując w wyszukiwarkę hasło „ortodonta Warszawa” lub odpowiednie dla własnej miejscowości.

Chcesz pozbyć się kompleksów i rozpocząć leczenie wad zgryzu? Przemyśl rodzaj wybieranego aparatu. Jeśli wybierzesz tradycyjny stały aparat z metalowymi zamkami, ligaturami i łukiem, musisz zaakceptować jego charakterystyczny wygląd na najbliższe miesiące, a czasem nawet lata. Alternatywą są niewidoczne aparaty na zęby, w tym zdobywające coraz większe zainteresowanie przezroczyste nakładki. Co prawda nie usuną one wady zgryzu, jednak skorygują krzywo ustawione zęby, a do tego są niewidoczne podczas noszenia.

Kompleksy dotyczące cery – jak pozbyć się niedoskonałości?

Niedoskonałości skóry twarzy są różne – mogą to być przebarwienia słoneczne, blizny albo zmiany trądzikowe. Wszystkich ich niełatwo się pozbyć, dlatego wiele osób zakrywa je pod grubą warstwą makijażu. W efekcie jednak, zwłaszcza jeśli chodzi o zmiany trądzikowe, stan skóry może się pogorszyć. Makijaż może nie dopuszczać do niej powietrza, gdy używa się go za dużo, a jego nadmiar zalegający w porach może powodować powstawanie kolejnych zmian.

Jeśli masz kompleksy odnoszące się do wyglądu Twojej cery, odwiedź profesjonalną kosmetyczkę. To osoba z wiedzą i doświadczeniem, która będzie w stanie polecić Ci właściwe kosmetyki, dogłębnie oczyścić Twoją skórę i przeprowadzić na niej zabiegi odżywcze czy wygładzające. W przypadku blizn czy przebarwień, których szczególnie trudno się pozbyć, kosmetyczka może zalecić przeprowadzenie specjalnych zabiegów pozwalających je spłycić i ujednolicić z kolorytem skóry.

Jeżeli zmiany na Twojej skórze są poważne, nie ustępują po regularnym oczyszczaniu i korzystaniu z profesjonalnych, właściwie dobranych kosmetyków, umów się na wizytę u dermatologa. Tam również dostaniesz wskazówki co do właściwej pielęgnacji cery, przy czym dermatolog oceni jej stan zdrowia i w razie potrzeby zaplanuje właściwe leczenie.

Dla utrzymania cery w dobrej kondycji niezwykle ważne jest rutynowe oczyszczanie i pielęgnacja. Kosmetyków odpowiednich do tego zadania jest bardzo wiele, a każda kobieta ma co do nich własne upodobania. Najważniejsze, aby skóra codziennie została porządnie oczyszczona po demakijażu. Następnie radzi się nanieść na nią tonik, który przywróci jej właściwe pH. Ostatnim krokiem jest nawilżenie. Preparaty nawilżające i odżywcze będą lepiej wchłaniane i przyswajane, jeśli zostaną naniesione na oczyszczoną skórę.

SZTUKA I MODA POLECA