Vacheron Constantin świętuje chińskie walentynki limitowaną edycją Traditionnelle

Święto Qixi czyli chińskie walentynki obchodzone jest corocznie siódmego dnia siódmego miesiąca kalendarza księżycowego, w tym roku dzień wypada 14 sierpnia. Vacheron Constantin w hołdzie dla tego romantycznego święta przedstawił limitowaną edycję czasomierza z serii Traditionnelle.

Limitowana edycja 100 egzemplarzy przeznaczona na rynek Chin kontynentalnych została wprowadzona wyłącznie na chińskie Walentynki. Ten elegancki zegarek został ozdobiony różowym złotem z opalizującą, fioletową tarczą z masy perłowej. Całość trafi na rękę właściciela na śliwkowo-fioletowym skórzanym pasku ze skóry aligatora.

Kompozycja tarczy z masy perłowej nabiera subtelnego fioletowego blasku. Ramka jest ozdobiona 54 diamentami o szlifie brylantowym. Okrągła koperta reprezentuje idealne koło, które w języku chińskim symbolizuje zjednoczenie i kompletność. Każdy najmniejszy szczegół tego zegarka przekazuje najlepsze życzenia bliskim podczas romantycznych wakacji.

Zegarki Vacheron Constantin Traditionnelle oddają hołd historii manufaktury, która ugruntowała swoją pozycję w dziedzinie zegarmistrzostwa, oferując zegarki charakteryzujące się pewnym i doskonale opanowanym klasycyzmem. Okrągłe koperty, cienkie linie, subtelnie harmonijne ekspozycje i wysokiej jakości wykończenie to tylko niektóre z cech charakterystycznych tej kolekcji.

Festiwal Qixi wywodzi się ze starożytnej chińskiej mitologii i celebruje legendarną parę, Pasterza i Tkaczkę. W czasach romantyzmu hortensje kwitną w różnych odcieniach fioletu, dlatego festiwal znany jest również w Chinach jako „Fioletowe Walentynki”. Posiadając wspaniałe umiejętności tkackie, Weaving Maiden utkała chmury w tęczę. Fioletowy, będący ostatnim kolorem tęczy, reprezentuje nie tylko tęsknotę dwojga kochanków do ponownego zjednoczenia, ale także wieczną obietnicę wobec siebie, która rozciąga się w nieskończoność.

SZTUKA I MODA POLECA