Anthénea: Pierwszy na świecie luksusowy eko-hotel w pływających kapsułach

Anthénea to pierwszy na świecie pływający hotel zasilany w 100% energią słoneczną. Zaprojektowany przez francuskiego architekta Jean Michel Ducancell hotel składa się z luksusowych kapsuł o futurystycznym wyglądzie, zasilanych wyłącznie energią słoneczną!

Luksusowe kapsuły w których możemy spędzić bajeczne wakacje zakotwiczone są do dna oceanu za pomocą technologii znanej „kotwienie do piasku”, która nie uszkadza podwodnego ekosystemu. Projekt kapsuły inspirowany jest kryjówką z filmu „Atlantyda” z 1977 roku.

Anthénea

Kapsuły Anthénea wyposażone zostały w ciche silniki elektryczne i jak twierdzi projektant, można je dostosować do każdego akwenu wodnego, każdego klimatu oraz co ważne są niezatapialna. Kapsuła wytrzyma mocne wiatry, a także niestraszne jej temperatury w szerokiem zakresie od -30°C do 40°C. Pływające hotele zostały zaprojektowane tak, aby oferować przyjazną dla środowiska alternatywę dla budowania hoteli na lądzie.

Co kryje wnętrze pływającego hotelu Anthénea?

Wnętrze unoszącego się na wodzie luksusowego apartamentu ma powierzchnię 50 mkw i komfortowo może spędzić w nim czas nawet 12 osób. Apartament składa się z 3 stref mieszkalnych: Salonu, gdzie znajdziemy wygodną sofę, minibar i podwodne obserwatorium o powierzchni 3m. Sypialni z okrągłym łóżkiem o długości 2,20 m oraz wanny ze słodką lub morską wodą oraz strefy relaksu oferującej 360-stopniowe solarium na dachu dla 12 osób.

Anthénea

Wszystkie wnętrza są w całości wykonane z najwyższej jakości materiałów. Kapsuła ma również system przetwarzania wody, odsalarkę i piec opalany drewnem.

Ile kosztuje Anthénea?

Do nawigacji kapsułą Anthénea nie jest wymagane żadne doświadczenie ani wiedza nawigacyjna i może być obsługiwana przez każdego. Ten jedyny w swoim rodzaju pływający apartament hotelowy jest dostępny dla prywatnych nabywców i hotelarzy, ale cena nie jest niska i zaczyna się od 535 000 USD czyli ponad 2 mln złotych.