Czy warto kupować biżuterię pozłacaną?

Biżuteria pozłacana na przestrzeni lat zyskała podobną popularność do tej złotej czy srebrnej. Czy warto ją kupować? Zależy na jaką okazję. Jak wszystko, biżuteria pozłacana posiada swoje wady i zalety. Wykonana jest ona ze srebra wysokiej próby i pokryta warstwą złota w różnych kolorach. To, co czyni ją korzystniejszą w zakupie od złota, to zdecydowanie jej cena. Warto zdecydować się na biżuterię pozłacaną zwłaszcza na okazje, gdzie potrzebujemy czegoś olśniewającego, co zdecydowanie nie przyda nam się w żadnym innym przypadku.

Zalety i wady pozłacanej biżuterii

Biżuteria pozłacana jest bez dwóch zdań doskonałym zamiennikiem tej złotej. Świetnie sprawdzi się w momencie kiedy potrzeba nam wyjątkowego blasku za niewygórowaną cenę. Biżuteria pozłacana sprawdzi się perfekcyjnie jako dodatek do sukni ślubnej, czy wieczorowej na sylwestrowy bal. Choć tego rodzaju ozdoby wyglądają niezwykle szykownie i elegancko, należy mieć na uwadze, że zdecydowanie szybciej wchodzą one w reakcję z powietrzem niż te wykonane z samego złota. Oczywiście dbanie o biżuterię we właściwy sposób powinno wydłużyć jej piękny wygląd.

Gdzie kupić biżuterię pozłacaną?

Biżuterię pozłacaną znajdziemy teraz w wielu miejscach. Jednakże warto przed zakupem zwrócić uwagę na próbę złota i srebra, które zostały użyte do wytworzenia biżuterii. Oczywiście obrączki ślubne, czy pierścionki zaręczynowe to nie jest najlepszy wybór w przypadku biżuterii pozłacanej, ponieważ nałożona warstwa szlachetnego metalu prędzej, czy później się zetrze – a jest to biżuteria na naprawdę długie lata. Natomiast kolczyki, czy bransoletka, zarówno na ważną okazję jak i do codziennego użytku z pewnością świetnie się sprawdzą. Odpowiednia pielęgnacja pozwoli zachować ich wyjątkowy blask! Biżuterię pozłacaną, a także wyjątkowe kolekcje pierścionków zaręczynowych, czy obrączek ślubnych znajdziesz w salonie SAVICKI. Obszerny wybór motywów na każdą okazję na pewno pozwoli Ci znaleźć coś w sam raz dla siebie!

SZTUKA I MODA POLECA