Czym usunąć lakier hybrydowy?

Od czego zaczyna się wykonywanie manicure hybrydowego…? Oczywiście, w zdecydowanej większości przypadków – od usunięcia poprzedniej stylizacji! Jak to zrobić? Doświadczone stylistki z pewnością odpowiedziałyby, że najlepszym sposobem jest użycie frezarki. Co jednak w przypadku, gdy nie ma się tego sprzętu? Jak się pewnie domyślasz, i bez niego usuniesz (z sukcesem) lakier hybrydowy! Przeczytaj nasz tekst, a dowiesz się, jak skutecznie pozbyć się stylizacji hybrydowej, nie używając do tego frezarki!

3 sposoby na usunięcie lakieru hybrydowego

Opisaliśmy dla Ciebie aż 3 metody na usunięcie stylizacji hybrydowej! Co istotne – każda z nich jest możliwa do wykonania nawet dla początkujących paznokciomaniaczek! Wypróbuj je wszystkie lub wybierz tę, która będzie Ci najbardziej pasować!

Pilnikiem

Dla wielu osób jest to najprostszy sposób na usunięcie lakieru hybrydowego – tym bardziej, że pilnik ma w domu chyba każda kobieta! Niektóre paznokciomaniaczki obawiają się w tym przypadku osłabienia paznokci, ale zabieg – wykonany prawidłowo – nie powinien nieść za sobą żadnych przykrych konsekwencji dla kondycji płytki.

Procedura usuwania hybrydy pilnikiem

Jak w takim razie usunąć hybrydę pilnikiem? Aż chciałoby się zacząć od tego, że… delikatnie! Proces piłowania odbywa się w odwrotnej kolejności niż aplikacja produktów do paznokci. W sytuacji, gdy po usunięciu hybrydy nie chcesz od razu wykonywać kolejnej stylizacji, najpierw spiłuj top, następnie lakier hybrydowy, a potem bazę. Jeżeli natomiast bezpośrednio po usunięciu hybrydy chcesz wykonać kolejny manicure, nie musisz nawet pozbywać się bazy.

Preparatem z acetonem

Jest to sposób bardziej czasochłonny, jednak również bardzo skuteczny i możliwy do wykonania przez początkujących! Grunt to zaopatrzyć się w odpowiednie produkty i zarezerwować sobie nieco więcej czasu.

Jak usunąć hybrydę acetonem?

Zacznijmy od tego, co będzie potrzebne do usunięcia lakieru hybrydowego acetonem? Koniecznie zaopatrz się w pilnik o odpowiedniej gradacji, waciki, folię aluminiową, patyczki, polerkę i – oczywiście – aceton lub preparat z acetonem. Większość spośród tych rzeczy powinnaś mieć zresztą w swoim niezbędniku. Proces usuwania hybrydy zaczyna się od spiłowania pilnikiem topu z paznokci. Następnie nasącz waciki acetonem i przyłóż je do paznokci, a potem dodatkowo owiń palce folią aluminiową. Po około 10 minutach sprawdź, czy lakier się rozpuścił – jeśli nie, potrzymaj wacik z folią ewentualnie jeszcze przez ok. 5 minut. Po tym czasie ściągnij pozostałości hybrydy patyczkiem lub kopytkiem. Cały proces zakończ wypolerowaniem płytki.

Urządzeniem parowym do zdejmowania hybrydy

Lubisz ułatwiać (i upraszczać) sobie życie? Urządzenie parowe do zdejmowania hybrydy może być dla Ciebie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę! Jest ono łatwe w czyszczeniu, proste w obsłudze, bezpieczne w stosowaniu oraz bardzo skuteczne. Stosują je zresztą często także profesjonalne stylistki paznokci, co świadczy o tym, że jest naprawdę godne uwagi! Nawet te osoby, które nie mają dużego doświadczenia w wykonywaniu stylizacji paznokci, świetnie poradzą sobie z obsługą tego intuicyjnego urządzenia.

Usuwanie hybrydy urządzeniem parowym

Dowiedz się, w jaki sposób usunąć lakier hybrydowy tym specjalnym urządzeniem parowym. Z pewnością zdziwisz się, jakie to może być proste (i szybkie)! Do Ciebie należy jedynie zmatowienie płytki i nadpiłowanie jej dolnej krawędzi. Resztę “wykona” urządzenie parowe, które trzeba odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejność odkręć pokrywy: ochronną i z otworami na palce. Do odpowiedniej miseczki nalej niewielką ilość płynu do usuwania masy. Następnie załóż pokrywy, włącz urządzenie i – po zapaleniu się odpowiedniej kontrolki – włóż palce na 5-10 minut do otworów. Po tym czasie wyłącz urządzenie, wyjmij z niego palce i dłutkiem lub patyczkiem zdejmij mocno rozmiękczoną hybrydę. Przyznaj sama – to proste, prawda? A, uwierz, paznokcie po takim “zabiegu” wyglądają naprawdę dobrze!

Usuwanie lakieru hybrydowego nie musi być skomplikowane!

Mamy nadzieję, że udowodniliśmy Ci, iż nawet jeśli nie masz frezarki, usuwanie hybrydy jest możliwe! Wystarczy naprawdę niewiele, by pozbyć się lakieru hybrydowego. Oczywiście, niektóre zabiegi są mniej, inne – bardziej skomplikowane, ale jesteśmy przekonani, że nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia, świetnie sobie z tym poradzisz! Nie martw się więc tym, że nie posiadasz w domu frezarki. Zobacz, co jest potrzebne do usunięcia hybrydy, zaopatrz się w te produkty (wszystkie kupisz m.in. na AllePaznokcie) i przystąp do działania!