Dwie niesamowite bransoletki trafiły na aukcje Sotheby’s w Hongkongu

Jak mawiała Marilyn Monroe – diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety. Może warto posłuchać się ikony lat 50 XX w. i nabyć nową biżuterie z diamentami? Dom aukcyjny Sotheby Hong Kong zorganizował wyprzedaż dwóch wspaniałych bransoletek. Każda z niech reprezentuje wyżyny kunsztu jubilerskiego.

Dwie niesamowite bransoletki trafiły na aukcje Sotheby's

Pierwsza z bransoletek wystawionych na aukcji zdobiona jest brylantem i kryształem górskim, łącząca legendarny kunszt marki Cartier. Fenomenalna bransoletkę zdobi 63,66-karatowy biały diament w kształcie gruszki o szacunkowej wartości 5 160 000-8 390 000 USD czyli ok. ponad 30 mln złotych. Cartier słynie z wyjątkowych kolekcji, takich jak Panthère de Cartier czy Tutti Frutti. Bransoletka z brylantem i kryształem górskim z kolekcji High Jewellery „L’Odyssée de Cartier – Parcours d’un Style”, której stworzenie zajmuje prawie 2000 godzin jest hołdem dla stylu Art Deco. Stosowanie kryształu górskiego stało się popularne w latach 20 XX wieku przez jubilerów, takich jak Louis Cartier. Cartier wykorzystywał następnie technikę polerowania z okresu renesansu, aby nadać kryształowi górskiemu delikatny połysk, co w połączeniu z diamentem tworzy intrygujący efekt świetlny.

Dwie niesamowite bransoletki trafiły na aukcje Sotheby's

Natomiast druga bransoletka została wykonana z jadeitu i otrzymała nazwe „Krąg Szczęścia”. Ma 277.673 karatów, co laboratorium SSEF opisuje jako „prawdziwy skarb natury” (wycena na życzenie). Kolory bransoletek wahają się od subtelnej zieleni do żywej zieleni, która według domu aukcyjnego jest charakterystyczna dla najlepszego zielonego jadeitu z Birmy (Myanmar).

Dwie niesamowite bransoletki trafiły na aukcje Sotheby's

Wiceprezes ds. biżuterii w Sotheby’s Asia Wenhao Yu skomentował aukcje następującymi słowami: „Apetyt na wysokiej jakości biżuterię nigdy nie był silniejszy w Azji, a wymagający kolekcjonerzy poszukują rzadkich diamentów i kamieni szlachetnych, a także wyjątkowych i kultowych wzorów. Gwiazda wyprzedaży, unikalna bransoletka-bransoletka z brylantami i kryształami górskimi od Cartiera, łączy w sobie fenomenalny diament, hipnotyzujący design i nienaganne rzemiosło. Reprezentuje najwyższej jakości biżuterie kolekcjonerską.”