Moda na nienoszenie stanika – za i przeciw

Home is where the bra isn’t, czyli w wolnym tłumaczeniu – dom jest tam, gdzie można (wreszcie) zdjąć stanik. To hasło, które obiegło internet, a następnie trafiło na plakaty czy koszulki. Skąd się wzięło? Wielu kobietom zdjęcie stanika przynosi dużą ulgę, dopiero wtedy mogą poczuć się naprawdę swobodnie – jak w domu. Chęć odzyskania komfortu także podczas innych aktywności sprawiła, że coraz więcej pań zupełnie rezygnuje z biustonosza lub zakłada go sporadycznie. Skąd się wzięła moda na nienoszenie stanika? Czy może mieć związek ze złym doborem rozmiaru lub modelu?

Partnerem tekstu jest sklep internetowy Samanta. Więcej na omawiany temat przeczytasz na: https://samanta.pl/blog/news/stanik-nosic-czy-nie-

Brak stanika na co dzień – zalety

Brak stanika rzeczywiście może powodować ulgę – zwłaszcza gdy noszony na co dzień biustonosz przypomina „zbroję”. Na rezygnację z biustonosza najczęściej decydują się kobiety, które mają niewielki biust – często dlatego, że w popularnych sieciówkach nie mogą znaleźć modelu, który by dobrze zbierał małe piersi. Część pań rezygnuje ze stanika latem, nie mogąc znaleźć biustonosza, który pasowałby do bardzo wyciętych kreacji, a także z powodu wysokich temperatur. Bez stanika czują się lżej i bardziej swobodnie.

Nienoszenie biustonosza – wady

Czy nienoszenie stanika może powodować ból pleców? To dolegliwość, która może pojawić się przede wszystkim u kobiet, które mają obfity biust. Stanik podtrzymuje piersi i odciąża kręgosłup. Brak tej podpory może prowadzić do pojawienia się dyskomfortu w odcinku piersiowym.

Kiedy nienoszenie stanika może skończyć się poważną kontuzją? Biustonosz to niezbędny element garderoby każdej biegaczki czy miłośniczki zajęć fitness – dotyczy to zarówno kobiet, które mają niewielki, jak i obfity biust. Jogging czy dynamiczna jazda na rowerze bez dobrze dobranego stanika mogą skutkować nawet zerwaniem więzadeł wieszadłowych sutka.

Biustonosz pozwala także uzyskać efekt gładkości. Dobrze dobrany model zakrywa sutki i sprawia, że nie odznaczają się na ubraniach. Brak stanika u wielu kobiet może więc powodować pewien dyskomfort psychiczny.

Czy warto nosić biustonosz? Podsumowanie

Moda na nienoszenie stanika to po części efekt kupowania źle dobranych biustonoszy, których elementy uciskają piersi lub odznaczają się na skórze. Wiele kobiet od lat kupuje staniki, wciąż popełniając te same błędy w doborze rozmiaru czy modelu, więc w ich głowach naturalnie kiełkuje myśl, że noszenie biustonosza po prostu musi być niewygodne i uciążliwe.

W sklepach internetowych z bielizną, takich jak Samanta, można znaleźć biustonosze, które są „jak druga skóra” – miękkie, półtransparentne, wykończone delikatną koronką lub eleganckim haftem. Czym sklepy bieliźniarskie różnią się od sieciówek? Można w nich znaleźć więcej rozmiarów, także tych mniej popularnych. Różnicę widać także w doborze materiałów oraz wykończeniu. Marki specjalizujące się w produkcji bielizny dla kobiet korzystają z wysokiej jakości, certyfikowanych tkanin i przykładają dużą uwagę do detali.

Rezygnacja z noszenia biustonosza powinna być indywidualną decyzją każdej kobiety. Może się jednak okazać, że niechęć do biustonosza wynika ze złego dopasowania. Przed podjęciem decyzji o rezygnacji ze stanika warto więc skorzystać z internetowego kalkulatora doboru rozmiaru lub wybrać się do brafitterki.

SZTUKA I MODA POLECA