Perfumy Ford Mach-Eau o zapachu benzyny przeznaczone dla właścicieli pojazdów elektrycznych

Niezależnie od tego, czy benzyna płynie w Twojej krwi, czy samochód traktujesz mocno użytkowo to zapach benzyny dla wielu osób jest czymś przyjemnie pobudzającym zmysły. Elektryfikacja w motoryzacji jest nieunikniona, a dystrybutor z benzyną już niedługo zamienimy na kabel do ładowania. Ford postanowił zadbać o miłośników zapachu benzyny i przedstawił niecodzienną kompozycję zapachów.

Gigant motoryzacyjny postanowił stworzyć zapach, który pozwoli wrócić (przynajmniej nosem) do czasów silników zasilanych benzyną. Zapach Ford Mach-Eau ma łagodne, pachnące odcienie, które poruszą Twoje zmysły. Ford of Europe współpracował z Olfiction, znaną firmą konsultingową zajmującą się zapachami, a efektem ich współpracy jest Mach-Eau. Stworzony specjalnie dla miłośników motoryzacji, którzy niechętnie rezygnują z samochodów benzynowych ze względu na specyficzny zapach paliwa.

Zapach został zaprezentowany podczas popullarnej imprezy Goodwood Festival of Speed. Ford Mach-Eau zawiera łagodne nuty zapachu benzyny oraz innych zapachów, które przywołują nostalgiczne wspomnienia z jazdy potężnym supersamochodem napędzanym benzyną.

Zrównoważona mieszanka zapachów w wodzie kolońskiej Mach-Eau jest dziełem Pia Long, perfumiarza w Brytyjskim Towarzystwie Perfumiarzy. Do zapachu benzyny dołączył zapach migdałowego zapachu wnętrza samochodu i gumowaty zapach opon.

Zostały one starannie wymieszane z dodatkowymi składnikami, takimi jak niebieski imbir, lawenda, geranium i drzewo sandałowe, aby uzyskać ogólny męski charakter. Te zapachy dodały do ​​miksu odrobinę metalicznego i dymnego akcentu.

Jeżeli już chcesz biec do sklepu w celu nabycia perfum, to mamy złą wiadomość. Niestety zapach Mach-Eau nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży, ale mamy nadzieje, że niedługo to się zmieni.