Powiększanie ust – popularne metody

Duże, miękkie i sprężyste usta sprawiają, że wyglądamy młodo i czujemy się atrakcyjnie. Niestety z wiekiem powierzchnia naszych warg ulega stopniowemu zmniejszeniu, skóra wokół nich wiotczeje i pojawiają się zmarszczki mimiczne. Wszystko to stanowi naturalne elementy procesu starzenia, które jednak nie są nieodwracalne. Współczesna medycyna estetyczna dysponuje różnymi metodami, takimi jak powiększanie ust kwasem hialuronowym czy różnego rodzaju liftingi. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tych zabiegach, przeczytaj poniższy artykuł.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest produkowany przez ludzki organizm. Bierze udział w budowie ścian komórkowych, występuje też w mazi stawowej, zapewniając nam komfort poruszania się. Ma zdolność wiązania wody, co umożliwia właściwe nawilżenie tkanek, a także nadanie skórze sprężystości. Z wiekiem produkcja kwasu hialuronowego zwalnia, a na naszym ciele zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia. Jedną z nich jest zwężenie warg, które możemy odwrócić m.in. poprzez ostrzykiwanie ich odpowiednim preparatem.

W gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy powiększanie ust kwasem hialuronowym jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów. Procedura jest mało inwazyjna, a przy tym bezpieczna – ponieważ preparat zawiera substancję, która występuje w naszym ciele naturalnie, nie ma ryzyka gwałtownej, negatywnej reakcji organizmu. Zabieg wykonuje się przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Nie jest wymagane specjalne przygotowanie pacjenta, z wyjątkiem unikania zażywania niektórych leków (aspiryny, środków przeciwzapalnych) oraz przegrzewania organizmu (sauna, siłownia) bezpośrednio przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej.

Za pomocą kwasu hialuronowego możemy nie tylko powiększyć usta, ale również zniwelować ich drobne mankamenty, takie jak:

 • niewielka asymetria warg,
 • utrata konturu i objętości ust,
 • drobne zmarszczki na czerwieni wargowej,
 • opadające kąciki ust.

Powiększenie ust kwasem hialuronowym warto również przeprowadzić wówczas, gdy wargi są nieproporcjonalnie małe w stosunku do reszty twarzy. Dotyczy to przede wszystkim osób, które mają wydatny nos, wystające kości policzkowe i/lub duże oczy. Zabieg jest także godną przemyślenia propozycją dla pacjentów o pełniejszym, bardziej okrągłym kształcie twarzy. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa średnio ok. 30 minut, a efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

Optyczne powiększanie ust metodą lip lift

Powiększanie ust kwasem hialuronowym lub innym wypełniaczem nie zawsze jest wskazane. U  pacjentów z opadnięciem i zanikiem objętości wargi górnej taki zabieg będzie prowadził do pogłębienia problemu i nienaturalnego, czasem wręcz karykaturalnego wyglądu. W takich przypadkach zaleca się więc przeprowadzenie innej procedury medycznej – liftingu ust. Na czym polega zabieg?

Prawidłowe proporcje ust wynoszą 1:2. Górna warga powinna wypełniać 1/3 ich pełnej objętości, zaś dolna warga – pozostałe 2/3. Taka budowa anatomiczna z reguły występuje tylko u osób młodych, natomiast z wiekiem proporcje ulegają zaburzeniu. Usta zaczynają się zwężać, a czerwień wargowa zanika, co stanowi wyraźną oznakę starzenia. Wskazaniami do wykonania liftingu ust są:

 • zaburzenia proporcji warg,
 • zwężenie czerwieni wargowej,
 • opadające kąciki ust,
 • poszerzenie ust między kącikami,
 • spłaszczenie warg,
 • zmarszczki wokół ust,
 • pojawienie się zrogowaciałej tkanki wokół ust.

W gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy wykonywany jest niezwykle skuteczny zabieg mikrochirurgii estetycznej – lifting ust, czyli lip lift. Procedura polega na podniesieniu wargi górnej i odwinięciu czerwieni wargowej w celu przywrócenia tej części ciała młodzieńczego wyglądu. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa od 40 do 60 minut. Po opuszczeniu gabinetu pacjent nosi niewielkie szwy przez około 7 dni. Blizna pozabiegowa o długości 3-4 centymetrów jest ukryta na granicy nosa i górnej wargi. 

Masz pytania? Skontaktuj z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy!

SZTUKA I MODA POLECA