Poznaj wspólne dzieło Ikea i Swedish House Mafia!

9 czerwca 2022 roku odbyła się premiera kolekcji IKEA stworzonej w kolaboracji ze szwedzkim zespołem Swedish House Mafia. Legendy muzyki współpracowały z marką meblową nad stworzeniem m.in. torby na kable i akcesoria do muzyki elektronicznej, a także torby na słuchawki i laptopa. W sumie w kolekcji znajdzie się ponad 20 mebli oraz inteligentnych rozwiązań przeznaczonych do produkcji, wykonywania i słuchania muzyki w domu.

Komentując współpracę, projektant IKEA i inny muzyk, Friso Wiersma, powiedział: „Wspaniale jest pracować z ludźmi takimi jak goście Swedish House Mafia. We wszystkim, co robią, mają silną kreatywną wizję i są ludźmi, którzy w dobry sposób chcą mieć kontrolę nad każdym najmniejszym szczegółem. Jako projektant jestem taki sam. jestem drobiazgowy; Uwielbiam rozwiązywać i myśleć o nawet najmniejszym ściegu w torbie. W tym sensie to był naprawdę dobry mecz.

Foto: Ikea

Zwracając uwagę w podobny sposób, Swedish House Mafia dodał: „FRAKTA to jeden z tych klasyków IKEA, które każdy ma. Chcieliśmy zrobić to z perspektywy tworzenia muzyki, w zależności od rodzaju sprzętu, który nosisz ze sobą w podróży. Nasze różne podejścia do torebki to motywy wspólne dla całej kolekcji. Wszystkie przedmioty w kolekcji mają ponadczasowy motyw z wyraźnym śladem naszego DNA.”

Foto: Ikea

Kolekcja Ikea X Swedish House Mafia zanim trafi do sklepów została zaprezentowana podczas Milan Design Week. Cała kolekcja pojawi się w sprzedaży jesienią tego roku.

SZTUKA I MODA POLECA