Serum do twarzy z kwasem hialuronowym czy peptydami? Jakie wybrać dla siebie?

Kwas hialuronowy oraz peptydy to składniki, które cieszą się duży zainteresowaniem wśród miłośników pielęgnacji skóry. Te dobroczynne substancje stosowane w serum do twarzy przynoszą wspaniałe efekty, sprawiając, że cera staje się gładka, nawilżona i pełna blasku. Czy wiecie, które z nich warto wybrać dla potrzeb Waszej skóry? Poniżej odpowiadamy na to pytanie!

Kwas hialuronowy – dla jakiej skóry się sprawdzi?

Kwas hialuronowy to jedna z najważniejszych substancji nawilżających w świecie pielęgnacji. Jest on naturalnie obecny w naszej skórze, jednak z wiekiem jego ilość maleje. To właśnie kwas hialuronowy odpowiada za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia, co przekłada się na elastyczność i jędrność skóry.

W kosmetykach stosowany jest w formie cząsteczek o różnej wielkości – możemy się spotkać z kwasem hialuronowym niskocząsteczkowym, średniocząsteczkowym oraz wielkocząsteczkowym lub w formie soli – hialuronianu sodu. Zależnie od masy cząsteczki, będzie wykazywał działanie na powierzchni naskórka lub w jego głębszych warstwach. Kwas hialuronowy działa jak gąbka, która przyciąga cząsteczki wody i utrzymuje prawidłowe nawodnienie.

Składnik ten doskonale sprawdzi się dla skóry suchej, odwodnionej i dojrzałej, a także dla każdego typu cery wymagającej intensywnego nawilżenia. Serum z kwasem hialuronowym przywraca odpowiednie nawodnienie skóry, sprawiając że staje się ona gładka, napięta i elastyczna. Szeroki wybór tego typu produktów dostępny jest w sklepie internetowym topestetic.pl, pod poniższym linkiem: https://www.topestetic.pl/serum-z-kwasem-hialuronowym

Peptydy – jakie wykazują działanie? 

Peptydy to cząsteczki złożone z aminokwasów, które dzięki niewielkim rozmairom mogą wykazywać skuteczne działanie aktywne. Są one fragmentami białek, które działają jako sygnały dla skóry, stymulując produkcję m.in. kolagenu i elastyny. Kolagen i elastyna są kluczowymi białkami odpowiadającymi za jędrność i elastyczność skóry. Dlatego serum z peptydami może okazać się pomocne w celu poprawy struktury skóry, redukcji zmarszczek oraz w zapobieganiu utracie jędrności. Jest to świetny wybór dla osób ze skórą dojrzałą, zmarszczkami mimicznymi, widoczną utratą elastyczności czy z zaburzonym owalem twarzy.  

Wyselekcjonowane kosmetyki najlepszych polskich i światowych marek, m.in. sera z peptydami znajdziecie pod poniższym linkiem na stronie topestetic.pl:
https://www.topestetic.pl/serum-z-peptydami

Chociaż peptydy kojarzą nam się głównie działaniem z przeciwzmarszczkowym, ujędrniającym i botox-like, należy pamiętać, że związki te, zależnie od swojej budowy mogą wykazywać również aktywność w kierunku rozjaśnienia przebarwień, poprawy nawilżenia czy redukcji zaczerwienienia. Dlatego też warto zwrócić uwagę, aby działanie danego produktu było dobrane do potrzeb naszej skóry. 

Serum z kwasem hialuronowym czy peptydami – które wybrać dla siebie?

Wybór między serum z kwasem hialuronowym a serum z peptydami zależy głównie od potrzeb naszej skóry oraz efektów, jakie chcemy osiągnąć. Jeśli Twoja skóra jest przesuszona i potrzebuje intensywnego nawilżenia, najlepszym wyborem będzie serum z kwasem hialuronowym. Natomiast jeśli zależy Ci na poprawie elastyczności i ujędrnieniu skóry oraz zapobieganiu procesom starzenia, warto sięgnąć po serum z peptydami.

Warto zauważyć również, że wiele produktów łączy w sobie obie te grupy składników, oferując kompleksową pielęgnację skóry i zapewniając jednocześnie doskonałe nawilżenie, jak i intensywne działanie przeciwstarzeniowe. 

Sklep Topestetic – darmowe porady kosmetologów

Jeśli nie jesteście pewni, jaki produkt sprawdzi się najlepiej dla Waszej skóry, w sklepie Topestetic dostępne są darmowe porady doświadczonych kosmetologów, którzy podpowiedzą, jakie serum wybrać, aby osiągnąć najlepsze efekty. Bezpłatne konsultacje kosmetologiczne dostępne są na czacie, mailowo i telefonicznie. W sklepie Topestetic dostawa jest zawsze darmowa, niezależnie od kwoty zamówienia, a do każdej przesyłki dołączane są próbki kosmetyków oraz prezent-niespodzianka.  

Niezależnie do tego, jakie serum wybierzemy – z kwasem hialuronowym czy peptydami, najważniejsze jest regularne stosowanie. Dla najlepszych efektów serum w pielęgnacji warto połączyć z kremem dobranym do potrzeb skóry. Taki duet sprawi, że nasza cera będzie świeża, gładka i promienna.

SZTUKA I MODA POLECA