Sprawdzone sposoby na zakwasy

Po intensywnym treningu potrafi się pojawić nieprzyjemny ból, który skutecznie utrudnia nam poruszanie się. Popularnie nazywane zakwasy to nic innego jak mikrouszkodzenia w mięśniach, które nie były przygotowane na tak angażujący wysiłek. Jak przygotować się do treningu żeby uniknąć zakwasów? jak radzić sobie z zakwasami?

Zakwasy pojawiające się po intensywnym treningu wynika z mikrouszkodzeń mięśni, które nie były przygotowane na tak intensywny wysiłek fizyczny. Ból zazwyczaj utrzymuje się od 5-7 dni. W tym czasie mięśnie wzmacniają się i regenerują.

Możemy starać się uniknąć stworzenia się zakwasów, wykonując kilka prostych czynności. Przed intensywnym treningiem wykonaj rozgrzewkę i ćwiczenia rozciągające, a po ćwiczeniach odpocznij.

sposoby na zakwasy

Jak poradzić sobie z zakwasami?

Jeżeli obudzisz się następnego dnia po intensywnym treningu i ledwo wstajesz z łóżka przez mocne zakwasy, pierwszą rzeczą jaka przychodzi Ci do głowy, to czy da się je jakoś zaleczyć? Na szczęście istnieją proste triki, które mogą Ci pomóc. Wystarczy wziąć prysznic oblewając ciało na zmianę ciepłą i zimną wodą. Dobry rozwiązaniem jest również basen, rozciąganie czy też rollery do automasażu.

ŹródłoFreepik