Zabieg HIFU – Co to jest?

Wiele kobiet w dojrzałym wieku marzy o gładszej skórze, jednak nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom z użyciem skalpela. Medycyna estetyczna daje obecnie wiele możliwości, które sprawiają, że można ich uniknąć. Jednym z nich jest HIFU. Co kryje się pod tą nazwą i jaka jest specyfika tego zabiegu?

HIFU – co warto wiedzieć? 

Skrót HIFU pochodzi z języka angielskiego i od wyrażenia high intensity focused ultrasound. Można to przetłumaczyć jako wysoko skoncentrowaną wiązkę ultradźwiękową o dużym zasięgu. Zabieg HIFU to zabieg medycyny estetycznej, który jest nieinwazyjny i pozwala uzyskać efekt liftingujący i ujędrniający. Efekty zabiegu utrzymują się przez rok. Po tym czasie należy go powtórzyć. Warto jednak wiedzieć, że po roku skóra nie stanie się od razu wiotka, a utrata jędrności będzie stopniowa. Zabieg HIFU stosuje się nie tylko na twarz, ale również szyję, dekolt, jak również skórę całego ciała, a wszystko dzięki dopasowaniu odpowiedniej głowicy, wiązki ultradźwiękowej, a także możliwości oddziaływania nie tylko na powierzchni naskórka, skóry właściwej, ale również warstwy mięśniowo-powięziowej. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat efektów zabiegu, to koniecznie odwiedź stronę: https://www.dermatolog-kecki.pl/zabiegi/hifu-bezinwazyjny-lifting-twarzy-i-ciala/. Poznasz też odpowiedzi na wszystkie najczęściej zadawane pytania dotyczące HIFU. 

Na czym polega zabieg HIFU i jak się do niego przygotować? 

Zabieg HIFU jest wykonywany przy użyciu fali ultradźwiękowej, która wprowadza komórki skóry w drgania. Rozgrzewają się one do temperatury 60-70 stopni Celsjusza, co prowadzi do koagulacji i produkcji nowego kolagenu. W wyniku zabiegu skóra staje się bardziej napięta i wygładzona. Do zabiegu HIFU UTIMS nie trzeba się specjalnie przygotowywać, bo nie jest bolesny, może powodować jedynie lekki dyskomfort – mrowienie i zaczerwienienie. Nie trzeba jednak stosować środków znieczulających. Dzięki zabiegowi można zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej w określonych strefach ciała, a także poprawić owal twarzy czy zniwelować widoczność rozstępów. Warto wiedzieć, że są pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu i lekarz zapyta o nie podczas wywiadu medycznego. Jeżeli chcesz wykonać zabieg HIFU, to koniecznie umów się na konsultację i odwiedź stronę: https://www.dermatolog-kecki.pl. Lekarz uzgodni zakres zabiegu i wtedy poznasz też jego wycenę, choć cennik znajdziesz także na stronie.    

SZTUKA I MODA POLECA