3 polecane książki o modzie | Grudzień 2022

W tym miesiącu polecamy trzy pozycje: "Dyktatorzy mody. Wzloty, upadki, skandale" autorstwa Iwona Kienzler, "Dior. Historia kultowego domu mody" autorstwa Karen Homer oraz "Szafa kapsułowa" autorstwa Anny Nowak-Krzywańskiej.

Jeśli moda to Twoja prawdziwa miłość, na pewno zainteresują Cię nasze propozycje książek o tej tematyce. W tym miesiącu polecamy trzy pozycje: „Dyktatorzy mody. Wzloty, upadki, skandale” autorstwa Iwona Kienzler, „Dior. Historia kultowego domu mody” autorstwa Karen Homer oraz „Szafa kapsułowa” autorstwa Anny Nowak-Krzywańskiej.

„Dyktatorzy mody” to znakomita lektura dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o tym, jak wielcy projektanci mody wpłynęli na ten świat. Książka przedstawia historie wielkich marek, takich jak Chanel, Dior czy Versace, a także osobowości ich twórców, którzy stali się prawdziwymi dyktatorami mody.

„Dior. Historia kultowego domu mody” to natomiast pozycja obowiązkowa dla fanów tej słynnej marki. Karen Homer przedstawia w niej jej historię od powstania do dziś, a także wpływ, jaki wywarła na świat mody i kulturę.

Z kolei „Szafa kapsułowa” to książka dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o filozofii slow fashion i minimalizmie w modzie. Anna Nowak-Krzywańska przedstawia w niej, jak stworzyć szafę kapsułową, czyli zestaw kilku ubrań, które będą uniwersalne i pasować na wiele okazji.

„Dior. Historia kultowego domu mody” autorstwa Karen Homer

Książka „Dior. Historia kultowego domu mody” to pełna barwnych osobowości opowieść o legendarnym projektancie i jego wpływie na świat mody. Śledzi ona losy domu mody Christiana Diora od początku jego kariery aż po przedwczesną śmierć projektanta, ukazując jego wpływ na rozwój estetyki francuskiego rzemiosła i na najnowsze trendy w kulturze i sztuce. Książka zawiera także opisy dalszej historii domu mody i wpływu wizjonerów, takich jak Yves Saint Laurent, John Galliano i Maria Grazia Chiuri, na jego dalszy rozwój. Piękne archiwalne zdjęcia ilustrują tę fascynującą historię epoki rewolucyjnych zmian w modzie.

„Dyktatorzy mody. Wzloty, upadki, skandale” aturostwa Iwony Kienzler

„Dyktatorzy mody” to niezwykła książka o wybitnych projektantach mody, których wizje zmieniły oblicze branży i styl ubierania się milionów ludzi. Autorka Iwona Kienzler opowiada o najważniejszych postaciach mody, takich jak Coco Chanel, Christian Dior, Maurizio Gucci czy Gianni Versace, przedstawiając ich sukcesy, porażki i osobiste historie. Książka jest bogato ilustrowana i wydana w eleganckiej szacie graficznej, dzięki czemu stanowi doskonały prezent dla miłośników mody i kreatywnych dizajnerów. Czytając „Dyktatorów mody”, poznamy nie tylko kulisy powstawania najsłynniejszych kolekcji, ale także tajemnice i sekrety najważniejszych postaci w branży.

„Szafa kapsułowa” autorstwa Anny Nowak-Krzywańskiej

„Szafa kapsułowa” to poradnik dla osób, które chcą skompletować garderobę złożoną z ulubionych i praktycznych ubrań. Autorka, Anna Nowak-Krzywańska, pomaga stworzyć szafę dopasowaną do indywidualnego stylu i osobowości, udowadniając, że taka szafa nie musi być monotonna ani droga. Książka zawiera wskazówki dotyczące tworzenia kapsuł, miksowania ubrań w zależności od pory roku i okazji, dbania o odzież oraz wyboru materiałów i składu poszczególnych części garderoby. Ponadto, książka zachęca do rozważnego kupowania ubrań i dbania o naszą planetę poprzez wybieranie etycznej mody.

SZTUKA I MODA POLECA