Album GUESS: 40 lat ikonicznych zdjęć i historii

“A Fourth Decade of GUESS Images”: nowy album z okazji 40-lecia GUESS. To historia czterech braci, którzy zbudowali globalny imperium mody. Książka pokazuje, jak ciężka praca, pasja i kreatywność sprawiły, że marka odniosła sukces od czasu wprowadzenia na rynek pierwszych jeansów Marilyn 3-Zip w 1981 roku do dziś.

Przez ostatnie cztery dekady, firmę GUESS definiowała oryginalność. Byłem przekonany, że jeśli marka nie będzie powiązana z mocnym wizerunkiem, pewnego dnia możemy przegapić jakiś trend, a to może stanowić poważne wyzwanie. Zawsze uważałem, że silny wizerunek, jeśli jest dobrze wykreowany, przetrwa próbę czasu i transformacje w świecie mody – mówi Paul Marciano, GUESS Co-Founder & Chief Creative Officer, odpowiedzialny także za tworzenie kampanii reklamowych marki.

Album rozpoczyna się od zdjęć sławnych supermodelek i GUESS Girls: Carli Bruni, Claudii Schiffer, Evy Herzigovej i zmarłej Anny Nicole Smith. Paul zaprasza czytelnika do odkrywania niezwykłych przygód i sesji zdjęciowych z przeszłości, koncentrując się na inspiracjach GUESS z lat 2012-2021. W albumie oprócz pięknych fotografii znajdziemy także motywujące cytaty takich gwiazd mody jak: Gigi Hadid, Priyanka Chopra, Hailey Bieber, Camila Cabello, Jennifer Lopez, J Balvin, Amy Jackson, Megan Williams, Liza Makhu, Francesca Valenti i Nadine Mirada.

Paul wyraża podziw dla pracy fotografów takich jak: Ellen von Unwerth, Raphaela Mazzucco, Bryana Adamsa, Claudi i Ralfa Pülmanns, Chen Man, Mégane Claire, Davida Bellemere, Tatiany Gerusova, Josha Ryana, Vicoolya & Saida, Nima Benati, Yasmin Kateb i wielu innych mistrzów aparatu. „W ciągu ostatnich czterech dekad, GUESS miał niezwykłą okazję do współpracy z niektórymi z najbardziej zdolnych i kreatywnych fotografów na świecie. Jesteśmy wdzięczni każdemu z nich za osobisty wkład w nadanie wizerunkowi GUESS życia i za uczynienie go legendą, jaką jest obecnie” – mówi Paul Marciano.

Kiedy bracia Marciano zaczynali swoją małą, rodziną firmę czterdzieści lat temu, nie mieli pojęcia, jak bardzo się ona rozwinie. Teraz z radością prezentują album, który zawiera wyjątkowe zdjęcia i komentarze. “A Fourth Decade of GUESS Images” to idealna pozycja dla każdego fana fotografii modowej.

SZTUKA I MODA POLECA