Biżuteria męska – hit czy kit?

Nie da się ukryć, że trendy w modzie męskiej stale się zmieniają. Niejednokrotnie mogą one wzbudzać podziw i zainteresowanie, ale równie dobrze mogą one sprawić, że panowie nabiorą do nich znacznie większego dystansu. Można tu chociażby wspomnieć o ostatnim trendzie, który wprawił wielu mężczyzn w konsternację. Chodzi tu o nic innego, jak tylko o biżuterię męską. Dawniej, tego typu dodatki były przeznaczone jedynie dla kobiet, a panowie mieli w zwyczaju od nich mocno stronić. Jednocześnie stereotypowy podział ról społecznych wydaje się w modzie nie mieć większego znaczenia. Wobec tego, czy biżuteria męska to prawdziwy hit, czy może jednak kit?

Biżuteria dla panów – co ją wyróżnia?

Panowie z pewnością świetnie znają biżuterię jaką noszą ich kobiety. Zwykle jest ona delikatna i mocno połyskująca. Co więcej, znajdują się w niej ozdobne oczka z kamieni szlachetnych – najczęściej cyrkonii. Najlepszym przykładem na to są kobiece bransoletki, których głównym zadaniem jest nic innego, jak tylko delikatne i subtelne ozdobienie nadgarstków. Jednocześnie biżuteria męska jest całkowicie inaczej zaprojektowana i ma ona zupełnie inny wydźwięk. Każda bransoletka męska czy inny, ozdobny dodatek ma przede wszystkim podkreślić męskość i wydobyć z panów to co w nich najlepsze. Bransoletki i naszyjniki dla mężczyzn są więc o wiele bardziej wyraziste i często także toporne. Warto w tym momencie zauważyć, że to właśnie takie dodatki biżuteryjne zaczęły się coraz częściej pojawiać na wybiegach u światowych projektantów, a co za tym idzie, wpisały się także na stałe w kanony mody męskiej.

Biżuteria dla panów – hit czy kit?

Biżuteria dla mężczyzn – mimo tego, że jest ona obecna w trendach modowych – to jednak w dalszym ciągu wzbudza ona wiele dylematów. Zatem czy niepozorny, srebrny łańcuszek męski to dodatek, którym warto się zainteresować, czy może jednak nie? Otóż w pierwszej kolejności trzeba sobie jasno powiedzieć, że dosłownie każdy z panów ma swój, indywidualny styl. Oczywistym jest więc to, że biżuteria męska nie dopasuje się do gustów dosłownie każdego z nich. Niemniej jednak jeśli chcemy rozpatrywać takie dodatki w kategoriach „HIT” lub „KIT” wówczas śmiało możemy powiedzieć, że jest to niekwestionowany hit. Dlaczego? Przede wszystkim warto tu zwrócić większą uwagę na to, w jaki sposób biżuteria męska potrafi dodać panom elegancji i klasy. Świetnie dopasuje się ona praktycznie do każdej stylizacji, a panowie dzięki niej będą mogli podkreślić swój wyjątkowy charakter i męskość. Takie dodatki trzeba jednak umieć nosić i co najważniejsze – trzeba się do nich także przekonać.

Jak wybierać męskie dodatki biżuteryjne?

Faktem jest, że obecnie w sklepach z męską biżuterią stają przed ogromnym dylematem. Mogą oni bowiem podziwiać tysiące różnorodnych modeli bransoletek, łańcuszków i zawieszek, więc paradoksalnie tak szeroki asortyment sprawia, że podjęcie jednej decyzji może być wyjątkowym wyzwaniem. Na co więc warto zwracać uwagę podczas wyboru biżuterii dla panów? Otóż sprawa jest dość prosta – męska biżuteria ma się przede wszystkim dopasować idealnie do preferencji i indywidualnego stylu przyszłego użytkownika. Warto więc na samym początku określić, jakie typ garderoby dominuje w naszej szafie, a następnie możemy postarać się o to, by dopasować idealne dodatki. Panowie jednak nie muszą się ograniczać pod żadnym względem i mogą po prostu zakupić tę bransoletkę czy ten naszyjnik, który się im po prostu najbardziej podoba. Wówczas jego noszenie stanie się prawdziwą przyjemnością.

SZTUKA I MODA POLECA