Jak wybrać najlepszy płaszcz damski na zimę?

Płaszcz damski to nieodłączny element zarówno zimowej jak i jesiennej stylizacji. Z tego powodu warto zacząć jego poszukiwania trochę wcześniej, niż wtedy kiedy za oknem pojawiają się już niskie temperatury. Wybrany przez nas model powinien być jednak nie tylko trendy, ale przede wszystkim wygodny, ciepły i funkcjonalny. Nie wszystkie kroje sprawdzą się też na każdym typie sylwetki. Jak wybrać najlepszy płaszcz damski na zimę? Podpowiadamy. 

Jakie płaszcze będą modne w nadchodzącym sezonie?

W nadchodzącym sezonie modne płaszcze damskie będą bardzo różnorodne, dzięki temu każda kobieta szybko znajdzie model dostosowany do swoich potrzeb. Projektanci lansują zarówno wersje puchowe, pikowane ale jak i te wełniane czy imitujące wełnę alpaki. Kolorystyka tego obowiązkowego elementu garderoby, który nosimy zwłaszcza jesienią i zimą, od wielu lat również pozostaje taka sama. Największą popularnością cieszą się modele w neutralnych kolorach czerni, beżu, szarości i granatu. Jednak na wybiegach, a także w sklepach znajdziemy również modele w nieco bardziej odważnych kolorach na przykład czerwieni czy żółci. 

Jak dobrać płaszcz damski do figury?

Wybierając płaszcz damski, warto wziąć pod uwagę nie tylko obecnie panujące trendy ale także to, jak wyglądamy w danym modelu, ponieważ powinien być on nie tylko komfortowy, ciepły i wygodny, ale także maskować niektóre nasze niedoskonałości. Z tego powodu kupując płaszcz, warto wziąć pod uwagę również swój typ figury. Na przykład kobiety o sylwetce tzw. jabłka, czyli z dużym biustem i brzuchem mogą postawić na płaszcz w kształcie trapezowym lub też z podwyższoną talią, dzięki temu zamaskują wystający brzuszek. Z kolei w okolicach dekoltu może dziać się więcej. Warto go eksponować na przykład przy pomocy kożuszka lub futerka.  

U pań z figurą gruszki z kolei, warto ciężar ciała przenieść na górę, a zamaskować masywny dół. Mogą więc one postawić na płaszcze z masywnym kołnierzem na przykład w kształcie litery A. Kobiety o figurze kolumny lub też prostokąta charakteryzują się bardzo szczupłą sylwetką, dlatego mogą wybrać niemal każdy model płaszcza. Jednak z jego pomocą warto uwydatnić talię, której w tej sylwetce zazwyczaj nie widać. W ich przypadku sprawdzą się zwłaszcza modele szlafrokowe, rozkloszowane, a także dekoltem w kształcie litery V. Z kolei kobiety o figurze klepsydry mogą sobie pozwolić niemal na każdy krój, jaki zobaczą sklepie. Jednak, aby wyglądały dobrze, powinny pamiętać o tym, że musi on mieć odpowiednie proporcje.

SZTUKA I MODA POLECA