Czas na powrót do przeszłości: wystawa „Nostalgia” w Zakładach Porcelitu w Pruszkowie

Wystawa czasowa „Nostalgia. Zakłady Porcelitu Stołowego w Pruszkowie w latach 70.” w Pruszkowie to okazja do sentymentalnej podróży do XX wieku. Podczas wystawy zwiedzający będą mogli zobaczyć przedmioty zastawy stołowej powstałe w Zakładach Porcelitu Stołowego w Pruszkowie w latach 70.

Na wystawie zaprezentowane zostaną kokilki, filiżanki, deserowe talerzyki, sosjerki oraz inne elementy zastawy stołowej w różnych kolorach i odcieniach. Organizatorzy chcą pokazać także cykl produkcyjny porcelitu pruszkowskiego oraz zaskoczyć zwiedzających niespodziankami.

Obecnie coraz więcej Polaków otacza się i urządza swoje domy produktami powstałymi w czasach PRL, dlatego wystawa ta jest doskonałą okazją do przypomnienia sobie i poznania nieco bliżej produktów z tamtego okresu.

Adres wystawy: Oranżeria MSHM, pl. Jana Pawła II 2, Pruszków

Godziny otwarcia po wernisażu:

wtorek – piątek: od 9.00 do 19.00

sobota – niedziela: od 11.00 do 17.00

poniedziałek – wystawa nieczynna

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydya w Pruszkowie to instytucja zajmująca się badaniem i ochroną unikatowego dziedzictwa pradziejowego, jakim jest Mazowieckie Centrum Metalurgiczne – jedno z największych centrów hutniczych „barbarzyńskiej” Europy. Misją muzeum jest szczególna troska o zbiory tworzące unikalną kolekcję archeologiczną oraz organizacja licznych wydarzeń popularyzujących i edukacyjnych. Jako żywy ośrodek muzealny, muzeum stanowi przestrzeń spotkań dla nauki i kultury, a także jest miejscem otwartym dla lokalnej społeczności. Prowadzi również wiele wydarzeń i warsztatów poza swoimi murami.

SZTUKA I MODA POLECA