Czym odżywiać włosy, by zachwycały zdrowym blaskiem?

Jakie produkty do pielęgnacji włosów, oczywiście oprócz dobrego szamponu, powinnyśmy mieć zawsze na swojej półce? Oczywiście odżywki do włosów, ale także i maski, olejki oraz serum. To właśnie dzięki nim sprawiamy, że włosy są zdrowe, piękne, mocne i sprężyste, a także odporne na uszkodzenia.

Jakie produkty do pielęgnacji włosów, oczywiście oprócz dobrego szamponu, powinnyśmy mieć zawsze na swojej półce? Oczywiście odżywki do włosów, ale także i maski, olejki oraz serum. To właśnie dzięki nim sprawiamy, że włosy są zdrowe, piękne, mocne i sprężyste, a także odporne na uszkodzenia. Jednak wybór tych kosmetyków nie powinien być przypadkowy, bo skutek może być wręcz odwrotny. Warto postawić na jakość i wybierać te kosmetyki, które mają dobrze skomponowany skład. Takie właśnie produkty są używane w salonach fryzjerskich. Gdzie można je znaleźć?

Jak wybrać odpowiednie kosmetyki do włosów?

W asortymencie hurtowni fryzjerskiej jak Sprzet-fryzjerski.pl każda z nas znajdzie kosmetyki odpowiednie dla siebie. Ważne, by dopasować je do stanu i rodzaju włosów. Np. włosy cienkie i pozbawione objętości potrzebują kosmetyków, które odżywią je, ale nie obciążą. Przeciwnie – dodadzą im lekkości i objętości. Dobrze w tym celu działają kosmetyki o naturalnym składzie, które są używane i cenione przez coraz większą liczbę osób. W ich recepturach znajdują się wyciągi z ziół i roślin, cenne i bogate w składniki odżywcze oleje. Podobnie jest z innymi rodzajami włosów – składniki odżywek, czy masek są dobrane tak, by rozprawić się z konkretnym problemem i dostarczać włosom tego, co jest im potrzebne, np. ceramidów w celu regeneracji, czy emolientów działających nawilżająco. Dobrej jakości kosmetyki działają też wzmacniająco na każdy rodzaj włosów.

Jak używać odżywek i masek?

Odżywka do włosów daje najlepsze rezultaty, jeśli jest stosowana regularnie – po każdym myciu. Jeśli jeszcze nie masz takiego nawyku, warto go wyrobić. Już po niedługim czasie zauważysz długotrwałe efekty. Włosy staną się zdrowsze i odporniejsze np. na działanie temperatury – suszarki, czy prostownicy. Dodatkowo, raz w tygodniu, zafunduj swoim włosom kurację maską do włosów. Jeśli obawiasz się ich obciążenia, nałóż ją na włosy kwadrans przed myciem (lub kilka kwadransów) i zmyj szamponem. Po takim zabiegu włosy będą odżywione od wewnątrz, co zauważysz po ich kondycji i blasku.

SZTUKA I MODA POLECA