Damskie zakupy w internecie, czyli jak kupować ubrania w sieci

Brak czasu i chęć kupienia czegoś nowego to dwie największe bolączki współczesnych kobiet. Na chodzenie po sklepach i mierzenie ubrań mają coraz mniej czasu. Naprzeciw wychodzą im sklepy internetowe, które umożliwiają darmowe zwroty nie tylko produktów przemysłowych, ale także odzieży. Zobacz, jak kupować ubrania w internecie.

O tym musisz pamiętać przy kupowaniu bielizny

Bielizna bardzo często wyłączona jest ze zwrotów, nie tylko w sklepach internetowych, ale też stacjonarnych. Każdorazowo zależy to od sprzedawcy, więc zanim dokonasz zakupu, upewnij się, że zwrot – o ile przewidujesz jego prawdopodobieństwo – będzie możliwy. Przy czym trzeba tu rozróżnić dwie rzeczy – wszystko, co kupimy w internecie, można zwrócić w ciągu dwóch tygodni, o ile nie będzie używane. Bez trudu oddasz nierozpakowaną bieliznę. Jeśli jednak ją rozpakujesz, może być z tym problem. Na pewno ułatwieniem będzie zachowanie wszystkich metek i oryginalnego opakowania. O szczegóły warto dopytać sprzedawcę.

A gdzie szukać bielizny w internecie? Najprościej wpisać w wyszukiwarkę hasło bielizna damska Allegro. Obecnie to właśnie ta platforma skupia najwięcej sklepów, co znacznie ułatwia poszukiwania.

Zanim złożysz zamówienie, ustal potrzebny rozmiar ubrań i butów

Teoretycznie każdy wie, jaki rozmiar nosi. Praktyka pokazuje jednak, że rozmiary potrafią różnić się między sobą o kilka centymetrów w zależności od producenta. To niby niewiele w przypadku swetrów czy bluzek, ale już źle dopasowane kozaki, spodnie lub spódnice będą problemem. Zazwyczaj sprzedawcy internetowi udostępniają szczegółowe tabele rozmiarów. Koniecznie trzeba się z takowymi zapoznawać przed składaniem zamówień. W niektórych wypadkach zapewne w ruch będzie musiał iść centymetr.

Kupowanie ubrań i butów nie jest obarczone tak dużym ryzykiem, jak kupowanie bielizny. W razie dokonania złego wyboru można bez trudu daną rzecz zwrócić. Jednak pochłania to czas, a nierzadko i dodatkowe pieniądze, bo nie wszystkie sklepy oferują darmowe zwroty. Jeśli chcemy kupić coś sobie szybko, np. sukienkę i buty na specjalną okazję, niedopasowanie może okazać się dużym problemem logistycznym.

Przy kupowaniu butów warto szukać takich sklepów, które nie tylko informują o rozmiarze, ale i o długości wkładki.

Przed ostatecznym złożeniem zamówienia sprawdź termin dostawy

Internet sprawił, że świat jest coraz mniejszy. Dziś możemy składać zamówienia nie tylko w polskich, ale i zagranicznych sklepach. Dużym plusem jest możliwość kupowania w Unii Europejskiej bez konieczności płacenia cła. To z kolei może się pojawić, jeśli zechcemy zamówić coś w Azji. Niemniej nie cło jest w tym przypadku najważniejsze, a czas oczekiwania na przesyłkę. O ile w przypadku polskich sklepów nie będzie to dłużej niż kilka dni (czasem terminy wydłużają się przed świętami), to przy zakupach w innych krajach na przesyłkę czeka się czasem dwa tygodnie, a czasem nawet dwa miesiące. Zanim zdecydujemy się na zakup, trzeba to sprawdzić.

Także kupując w polskich sklepach internetowych, trzeba koniecznie sprawdzać czas dostawy. Może się bowiem okazać, że jest on mocno wydłużony, a platforma służy jedynie zbieraniu indywidualnych zamówień, by dokonać hurtowych zakupów w innym kraju, najczęściej azjatyckim. Uważność przy składaniu zamówienia jest na tyle istotna, że zakupów nie powinno się robić w pośpiechu.

Oczywiście, jeśli długie oczekiwanie nie jest problemem, jak najbardziej możemy takie zamówienie zatwierdzić.

Czy platformy zakupowe są lepsze od indywidualnych sklepów?

Lepsze czy gorsze to pojęcie bardzo względne, ale trzeba pamiętać, że na platformie zakupowej klient ma więcej możliwości w przypadku nieprawidłowości przy realizacji zamówienia. W sytuacjach spornych może liczyć na arbitralne rozwiązanie sprawy. W indywidualnym sklepie może oczywiście złożyć reklamację, ale jeśli nie zostanie uwzględniona, pozostaje mu odwoływanie się do Rzecznika Praw Konsumentów lub sądu cywilnego.

Ponadto, jak zostało powiedziane wyżej, platformy skupiają tysiące sklepów, co znacznie ułatwia i przyspiesza znalezienie tego, co nas naprawdę interesuje. Jeśli przykładowo wpiszemy w wyszukiwarkę buty Allegro, to tak naprawdę dostaniemy oferty z kilkuset sklepów z Polski. W innym przypadku należałoby odwiedzić każdy osobno.

SZTUKA I MODA POLECA