Jak schudnąć? 3 kroki do wymarzonej sylwetki

Odchudzanie – wiele osób na całym świetnie z pewnością niejednokrotnie podchodziło do tego tematu. Niestety, po osiągnięciu upragnionych rezultatów po czasie wracało do swojej dawnej wagi. Złe podejście do diety i brak ruchu są ogniwem zapalnym powstawania efektu jojo. Jak zatem się odchudzać, by rezultaty zostały z nami na dłużej?

Dlaczego tyjemy?

Odpowiedź na to pytanie nie zawsze jest jednoznaczna. Choć w większości przypadków winny jest nasz tryb życia – spożywanie fast foodów, jedzenie “na szybko”, bierny wypoczynek – to istnieje szereg chorób, które mogą powodować wzrost wagi. Jest to, na przykład, niedoczynność tarczycy, cukrzyca typu drugiego, zespół Cushinga, czy też problem z hormonami. Warto więc przed przystąpieniem do procesu odchudzania zrobić potrzebne badania, które mogą wskazać źródło naszego problemu z nadwagą.

Skuteczne odchudzanie w 3 krokach

Do odchudzania można podejść na wiele sposobów. By jednak gwarantowało długotrwałe efekty, a nie skończyło się efektem jojo i powrotem zrzuconych kilogramów, należy szczególny nacisk położyć na 3 aspekty:

Dieta. W większości przypadków to ona jest głównym sprawcą całego zamieszania. Odpowiednio dobrana powinna pokrywać dzienne zapotrzebowanie kaloryczne danej jednostki, a także dostarczać niezbędnych witamin i minerałów potrzebnych do codziennego funkcjonowania. Kluczem do osiągnięcia stałych rezultatów nie jest jednak stosowanie krótkotrwałych diet odchudzających, lecz zmiana nawyków żywieniowych. Tylko takie podejście pozwoli skutecznie i zdrowo zrzucić zbędne kilogramy.

Ćwiczenia. Choć to sposób odżywiania w największym stopniu wpływa na cyfrę pokazywaną na wadze, warto wprowadzić do swojego codziennego życia trochę aktywności fizycznej, która nie tylko przyspieszy proces odchudzania, ale także pozwoli wymodelować sylwetkę i wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie. Jeśli nie jesteś fanem sportu, nie musisz zmuszać się do chodzenia na siłownię – nawet zwykły spacer czy przejażdżka rowerem to dobry sposób na redukcję wagi.

Suplementacja. To ważny, jednak często pomijany krok. Stosowanie suplementów nie zrobi całej pracy za Ciebie, ale znacznie przyspieszy cały proces i pomoże utrzymać osiągnięte efekty na dłużej. Można spożywać kapsułki wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej, albo parzyć zioła na odchudzanie, które pobudzają pracę jelit – wybór zależy od Twoich osobistych preferencji. Pamiętaj jednak, że jeśli przyjmujesz leki, warto wcześniej skonsultować się z lekarzem, który podpowie, czy można je łączyć z wybranymi suplementami.

SZTUKA I MODA POLECA