Jakie są naturalne sposoby na opaleniznę?

Opalenizna kojarzy się z latem, słońcem oraz wypoczynkiem nad brzegiem morza. Wiele kobiet próbuje uzyskać efekt słonecznej opalenizny chodząc na solarium, co niestety bardzo negatywnie odbija się na zdrowiu. Dziś podpowiadamy, w jaki sposób opalić się naturalnie, nie narażając się przy tym na negatywne skutki uboczne.

Naturalna ochrona przed słońcem

Opalanie bez odpowiedniego zabezpieczenia przed działaniem promieni słonecznych może być bardzo groźne i powodować nawet raka skóry. Dlatego warto podczas opalania zabezpieczyć skórę. Zamiast kremu z filtrem można do tego celu wykorzystać macerat marchwiowy: https://esent.pl/maceraty-olejowe. Macerat marchwiowy nie tylko zabezpieczy skórę przed promieniowaniem UV, ale również nada opaleniźnie piękny złotawy kolor. 

Chronić przed działaniem promieni słonecznych należy również włosy. W tym celu należy wczesać w nie kilka kropel oleju z pestek malin. Ma on nie tylko działanie przeciwsłoneczne, ale również pięknie odżywi włosy. 

Ochrona twarzy podczas opalania

Niezwykle istotne podczas naturalnego opalania jest ochrona twarzy. Promienie UV w bezpośrednim kontakcie ze skórą twarzy mogą powodować jej przedwczesne starzenie. Aby chronić twarz, należy zasłaniać ją podczas opalania kapeluszem, okularami przeciwsłonecznymi, a także stosować olej z pestek malin lub wspomniany macerat marchwiowy. 

Regeneracja skóry po opalaniu

Równie ważna jak ochrona skóry w trakcie opalania jest jej regeneracja po opalaniu. Wszelkie oparzenia i podrażnienia załagodzi macerat z nagietka, który bogaty jest w karotenoidy i flawonoidy. Nagietek jest naturalnym antybiotykiem, który swoim działaniem przypomina penicylinę.

Aby utrzymać opaleniznę przez długi czas, trzeba odpowiednio nawilżać oraz pielęgnować skórę. Idealnie sprawdzi się do tego olej arganowy.

Przeczytaj więcej na temat pielęgnowania opalenizny: https://esent.pl/pl/n/175.

Jakie witaminy pomogą w opalaniu?

Aby przyspieszyć opalanie oraz regenerację skóry po nim, należy przyjmować przede wszystkim witaminy z grupy B. Można spożywać je nie tylko w kapsułkach, ale również poprzez picie roztworu drożdży. W witaminy z grupy B obfituje również… piwo. Tutaj należy jednak zachować umiar, gdyż zbyt duża ilość alkoholu na plaży może skończyć się nieplanowaną drzemką i w konsekwencji poparzeniem słonecznym. 

Odpowiednie nawodnienie organizmu

Bardzo istotne jest też odpowiednie nawodnienie skóry podczas i po opalaniu. Picie wody pomoże utrzymać odpowiednią elastyczność skóry i pozwoli uniknąć pęknięć i podrażnień spowodowanych przez opalanie. 

Picie wody jest również bardzo istotne podczas pobytu na słońcu ze względu na ryzyko odwodnienia, co w konsekwencji może doprowadzić nawet do pobytu w szpitalu. 

Bezpieczne opalanie – o czym należy pamiętać?

Przede wszystkim podczas opalania należy pamiętać o umiarze. Lepiej osiągnąć pożądaną opaleniznę w ciągu kilku dni powolnego opalania, niż przypłacić brązowy kolor skóry oparzeniem lub nawet udarem słonecznym.

Bardzo ważne jest też zabezpieczanie głowy, która jest najbardziej narażona na przegrzanie. Dlatego opalając się, należy pamiętać o nakryciu głowy czapce, kapeluszu lub chuście. 

Nieodpowiednie opalanie może mieć bardzo ciężkie konsekwencje zdrowotne – należy więc pamiętać, żeby nie opalać się za wszelką cenę. Lepiej wrócić z wakacji bez opalenizny, niż przypłacić ją chorobą. 

SZTUKA I MODA POLECA