Kolekcja BLOOM Macieja Zienia na sezon wiosna/lato 2023

Dla siebie. Dla innych. Afirmując własne wartości. Pod wrażeniem bliskiego. Każdego dnia. Wtedy, gdy przyjdzie na to ochota. Spontanicznie. Przemyślanie. Wyraziście. Delikatnie. Inspirując. Czerpiąc inspiracje.

Kiedy rozkwitamy? Dlaczego rozkwitamy? Co lub kto wywołuje w nas taką potrzebę? Na te pytania pomaga odpowiedzieć nowa kolekcja BLOOM Macieja Zienia na sezon wiosna/lato 2023, która swoją premierę miała 24 listopada w Pałacu Kultury i Nauki.

Pokaz mody kolekcji BLOOM Macieja Zienia na sezon wiosna/lato 2023
Foto: Materiały prasowe

Dla projektanta słowo „rozkwitanie” od zawsze było szczególnie ważne. Dzięki swoim kolekcjom pomaga on wyrazić kobietom ich nastrój, charakter, ale też potrzeby i poglądy. Zień wierzy, że dopiero gdy możemy wyrazić siebie, możemy naprawdę rozkwitnąć. Tym razem projektant stworzył niezwykłe modowe stylizacje, w których nie mogło zabraknąć znanych i cenionych wyróżników marki, takich jak: wyjątkowa dbałość o detale – ręczne wykończenia, różnorodne i wyszukane tkaniny oraz luksusowe i wyszukane kreacje, które idealnie sprawdzą się na czerwonym dywanie, pozostając jednocześnie zwiewnymi i bardzo kobiecymi.

Foto: Materiały prasowe

Widownia pokazu zgromadziła licznych fanów projektanta, ale też gwiazdy ceniące styl Zienia. Wśród nich znalazły się m.in. Małgorzata KożuchowskaBarbara Kurdej-Szatan, Edyta Herbuś czy Marina Łuczenko. Co ważne, bliskie Maciejowi Zieniowi kobiety pojawiły się również na wybiegu. Były to Aneta KręglickaMarysia Dębska iAgnieszka GrochowskaPaulina Sykut i Ola Kot. Towarzyszyły im modelki, które zostały starannie wybrane podczas zróżnicowanego pod kątem wieku i figury castingu, ale także przyjaciółki Projektanta.

Foto: Materiały prasowe

W kolekcji widoczny jest ukłon w stronę świata roślin, zwłaszcza róż, będących synonimem zarówno delikatności, jak i siły. To jednocześnie jednak ukłon w kierunku wielorakiej natury kobiet. Projektant przyznaje, że to właśnie sprzeczność, różnorodność, brak stałości są dla niego niezwykle inspirujące. Motywy zaczerpnięte z natury przełożyły się na cały proces twórczy i jak sam autor przyznaje: Wiele przyjemności dało mi projektowanie kolekcji BLOOM, niczym florysta dobierałem kolejne belki materiałów tworząc z nich wielobarwny bukiet.

Foto: Materiały prasowe

Maciej Zień troszczy się o szczegół, który ma zachwycać – zarówno użytkownika, jak i obserwatora! Pierwszym lookiem pokaz otwiera wieloletnia muza i przyjaciółka Artysty- Aneta Kręglicka, która ma na sobie suknię z drapowaną górą i bogato zdobioną spódnicą. Lookiem wyróżniającym się w kolekcji była długa sukienka zaprojektowana z „prawie naukową konstrukcją” i z geometrycznymi, ręcznie wykonanymi kwiatami 3D, chirurgicznie wyciętymi i złożonymi z maleńkich kawałków jedwabiu. Projektant oddaje hołd rękodziełu poprzez ręcznie naszywane kryształy na siatce oraz na garniturach i spajające kolekcję trójwymiarowe aplikacje kwiatowe, ręcznie haftowane koronki i charakterystyczne jedwabne frędzle. Nie brakuje tu też oryginalnych dodatków: toreb z kwiatami i frędzlami czy botków z kropkowanej siatki. Kolejny look szczególnie skupiający uwagę to wysadzany kryształami Swarovskiego czarny garnitur. Na wybiegu pojawia się także przyjaciółka Macieja Sandra Girbal ubrana w bogato zdobioną różową mini wraz ze swoją córeczką Zoe – najmłodszą przedstawicielką płci żeńskiej jaka kiedykolwiek brała udział w pokazie, która również miała sukienkę wysadzaną kryształami z koronkowymi elementami. Dopełnieniem kolekcji i uwypukleniem nie tylko piękna natury, ale też kunsztu z natury dbającego o piękno kobiet projektanta jest suknia ślubna.

Foto: Materiały prasowe
Foto: Materiały prasowe
Foto: Materiały prasowe
Foto: Materiały prasowe
Foto: Materiały prasowe
Foto: Materiały prasowe
Foto: Materiały prasowe
Foto: Materiały prasowe
Foto: Materiały prasowe

Autor kolekcji : Maciej Zień

Dyrektor kreatywny : Mateusz Opaciński

Produkcja : Klaudia Bartmańska

Oprawa graficzna : Ilya Ninichuk

Stylizacja : Charlotte Tomaszewska

Garderoba : Kasia Stefaniuk

Oświetlenie i nagłośnienie : Eltoro Event Equipment

Oprawa muzyczna : Mike Konstanty

Choreografia : Magdalena Brojewska

Scenografia : Tubądzin oraz Bukieciarnia Mokotowska 41

Makijaż : Sephora

Fryzury : L’Oréal Professionnel

Manicure : Pardon My French

Zdjęcia : Filip Okopny

Materiały filmowe : Piotr Dębski

Opieka nad partnerami pokazu : Aneta Lubańska

Doradztwo PR : Blame Us Agency

Partnerzy pokazu : Longevity Center, L’Oréal Professionnel, Perwoll, Tubądzin, Optyk Kochański, Perlage, Raffles Hotel Europejski, Apart, Sephora, Villa Nova dental clinic, Bukieciarnia Mokotowska 41, Moreblue, Peroni, Hendricks Gin

Patroni medialni : Stroer, Viva, Party, Chillizet

SZTUKA I MODA POLECA