Męskie skórzane sandały i klapki – jak o nie zadbać?

Jednymi z najpopularniejszych butów na okres letni pozostają sandały i klapki. Mężczyźni cenią je za wygodę i komfort pomimo upałów. Świetnie sprawdzają się na co dzień, jednak pasują również do eleganckich stylizacji. By jak najdłużej cieszyć się z ulubionej pary, warto wiedzieć, w jaki sposób należy o nie dbać.

Męskie skórzane sandały i klapki – świadomy wybór

Warto zacząć od tego, dlaczego mężczyźni w większości wybierają ten materiał. Skóra sprawdza się idealnie z wielu powodów. Pierwszym z nich jest oczywiście trwałość. Plastikowe, sztuczne materiały mogą bardzo szybko ulec zniszczeniu i wyglądać nieestetycznie. Skóra o wiele dłużej będzie wyglądała jak nowa i nie zmieni swojej formy. Dodatkowo sandały i klapki wykonane z tego materiału, dopasowują się do stopy, co znacząco wpływa na komfort użytkowania tych butów. 

Wbrew pozorom skóra jest bardzo przewiewnym materiałem, co idealnie sprawdzi się w letnie, upalne dni. Buty typu klapki i sandały wykonane ze skóry najlepiej jest przymierzyć w sklepie stacjonarnym. Dobrym wyborem będzie sklep który posiada szeroki asortyment zarówno online, jak i w tradycyjnym sklepie: klapki męskie skórzane. Wybór produktów CCC to gwarancja najwyższej jakości i najlepszej ceny. Skóra to również wybór najbardziej klasyczny. Pasuje do większości stylizacji. Jeżeli mamy już swoje wymarzone skórzane sandały albo klapki należy wiedzieć, jak o nie dbać.

Skórzane sandały i klapki – jak je czyścić

Jeżeli już posiadamy idealne obuwie skórzane: sandały męskie skórzane warto wiedzieć, że aby obuwie przetrwało jak najdłużej, potrzebne są odpowiednie czyszczenie i pielęgnacja. Cały proces należy rozpocząć od całkowitego wysuszenia butów. Nigdy nie należy kłaść ich blisko źródła ciepła, buty powinny wyschnąć w temperaturze pokojowej. Jeżeli na sandałach albo klapkach wystąpiły mocniejsze zabrudzenia, warto przetrzeć największy brud twardą szczotką lub ręcznikiem papierowym. Należy pamiętać również o wyczyszczeniu podeszwy. Sprawdzą się kosmetyki do czyszczenia butów, ściereczki i szczotki. To co robimy dalej, zależy już od konkretnego rodzaju skóry:

  • skóra licowa – najlepiej wyczyścić ją specjalną pastą do butów. Wciera się ją okrągłymi ruchami i przeciera szmatką lub ręcznikiem papierowym;
  • skóra nabukowa – zanieczyszczenia usuwamy delikatną gąbką, tłuste plamy usuniemy przy użyciu talku;
  • skóra zamszowa – na samym początku należy zaimpregnować buty wykonane z tego rodzaju skóry. Do przeprowadzenia tego zabiegu najlepiej wybrać specjalnie przeznaczone do tego produkty. Następnie wszelkie zanieczyszczenia można usunąć specjalna szczoteczką do skóry zamszowej. 

Przy skórzanych sandałach i klapkach warto również zwrócić uwagę na czyszczenie ich od środka. Plamy powstają często przez nadmierną potliwość, kurz i brud. 

Męskie skórzane sandały i klapki – jak je pielęgnować?

Po dokładnym wyczyszczeniu obuwia należy odpowiednio zadbać o ich pielęgnacje. Najważniejszą kwestią pozostaje impregnacja i korzystanie z odpowiednich tłuszczy do skórzanych butów. Dzięki tym zabiegom mamy gwarancję, że buty nie będą pękały i brudził się zdecydowanie wolniej. Jeżeli chcemy zadbać o sandały lub klapki, które są już mocno zniszczone, warto sięgną po balsam koloryzujący. Odświeży on obuwie i wzmocni kolor. Dzięki niemu delikatne pęknięcia i przetarcia również przestaną być widoczne. W sezonie, w którym nie używamy butów skórzanych, warto przechowywać je w bawełnianym woreczku bawełnianym albo oryginalnym pudełku. 

SZTUKA I MODA POLECA