Metoda All-on-4: na czym polega? Wszystko co musisz wiedzieć!

Znaczne braki w uzębieniu i konieczność noszenia ruchomej protezy najczęściej są źródłem sporego dyskomfortu i ograniczeń w życiu codziennym. Martwisz się, że Twoja proteza może niespodziewanie się poluzować? Unikasz jedzenia twardych produktów? Możesz o tym zapomnieć, dzięki metodzie All-on-4 – sprawdź, czy to rozwiązanie jest dla Ciebie.

Metoda All-on-4 – co to jest?

Implantologia jest jedną z najprężniej rozwijających się działów w stomatologii. Już teraz dostępne są rozwiązania, które kilkanaście lat temu nie istniały. Świetnym tego przykładem jest proteza na implantach All–on–4. To innowacyjna metoda rekonstrukcji zębów stworzona przez lidera implantologii i rehabilitacji dr Paulo Malo – światowej sławy portugalskiego specjalistę, który może się pochwalić wieloma nagrodami w dziedzinie odbudowy uzębienia.

Nazwa metody pochodzi z języka angielskiego i można ją przetłumaczyć jako „wszystko na czterech” – odnosi się do mostu mocującego wszystkie zęby na 4 implantach. Ta innowacyjna koncepcja została uznana za jeden z największych przełomów w implantologii i zdobyła aprobatę wśród wielu specjalistów. Czym się ona wyróżnia? Przede wszystkim tym, że pozwala na kompleksowe zrekonstruowanie uzębienia pacjenta, bez dużej ingerencji chirurgicznej, jak np. przeszczep kości. Metoda ta polega na umiejscowieniu w szczęce lub żuchwie czterech implantów, na których mocuje się stały most obejmujący cały łuk zębowy. Z tej nowoczesnej technologii, jaką jest metoda All-on-4, w Warszawie można skorzystać w klinice Dental Fraternity.

Metoda All-on-4 – zalety rozwiązania 

Technologia All-on–4 cieszy się sporym uznaniem, ponieważ przynosi pacjentom wiele korzyści. Stwarza szansę na realną poprawę komfortu życia. Z tego rozwiązania mogą skorzystać pacjenci, którzy cierpią na duże braki zębowe, zmagają się ze schorzeniami przyzębia, a nawet te osoby, które nie mogą pozwolić sobie na wszczepienie tradycyjnych implantów z powodu dużych braków w kościach. 

Ogromnym atutem jest fakt, że cały zabieg odbywa się w ciągu jednego dnia, nawet jeśli konieczne jest wykonanie ekstrakcji. Najpierw wszczepiane są implanty zastępujące korzeń zęba, a następnie specjalista montuje w łuku zębowym tymczasowy most. Co to oznacza w praktyce? Osoba przychodzi do kliniki z ubytkami lub protezą, a wychodzi z nowym uśmiechem! Praktycznie od razu po zabiegu można wrócić do wykonywania codziennych czynności i normalnego funkcjonowania. 

Ponadto metoda All-on-4 świetnie imituje naturalne uzębienie zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Osoby po takim zabiegu często są zaskoczone, jak efektowne jest dzieło protetyka – uzyskany efekt do złudzenia przypomina naturalne zęby.

Metoda All-on-4 – cena

Nie da się ukryć, że metoda All-on-4 jest sporą inwestycją w zdrowie, piękny uśmiech i poprawę jakości życia. Należy przygotować się na duży wydatek finansowy – ceny zaczynają się od 24 000 złotych za część chirurgiczną, natomiast za część protetyczną od 18 000 złotych. Ostateczny koszt zależy przede wszystkim od budowy implantów, rodzaju materiału, z którego zostały wykonane, a także konieczności przeprowadzenia dodatkowych procedur. 

Całkowity koszt zabiegu podawany jest na pierwszej wizycie konsultacyjnej z implantologiem, podczas której przeprowadza się wywiad medyczny oraz wykonuje niezbędne badania, takie jak np. zdjęcie panoramiczne. Dodatkowo specjalista sprawdza, czy stan uzębienia pozwala na zastosowanie metody All-on-4. Jeśli nie, proponuje inne rozwiązanie rekonstrukcji ubytków.

SZTUKA I MODA POLECA