Koreański artysta Gyuhan Lee stworzył zachwycające lampy z toreb McDonald’s

Koreański artysta Gyuhan Lee stworzył niezwykłe lampy z papierowych torb McDonald’s. Pomysł narodził się podczas lockdownów, kiedy gwałtownie wzrósł popyt na dostawy i jedzenie na wynos.

Podczas kwarantanny zauważyłem, jak często zamawiałem jedzenie na dostawę do mojego studia, zwłaszcza z McDonald’s. Ponieważ często z niego korzystałem, miałem pomysł na pracę z jego papierowymi torbami” – powiedział Gyuhan Lee.

Fot. Instagram gyuhan_lee

Oryginalna kolekcja lamp zatytułowana „Tokyo Edition: McDonald’s Paper Bag Lamp 12-1 2022 i Tokyo Edition: McDonald’s Paper Bag Lamp 12-2 2022” została wykonana z papierowych toreb z popularnej sieci fastfoodowego McDonald’s, a dokładniej pochodzą z Międzynarodowego Lotniska Narita, które odwiedził artysta podczas ostatniej podróży do Tokio.

Fot. Instagram gyuhan_lee

Kultowego logo marki ze złotymi łukami jest przeprojektowane na powtarzający się wzór, odtwarzając efekt Hanji (tradycyjnego koreańskiego papieru), torebki z papieru recyklingowego są przyklejane do metalowej ramki, tworząc wyraziste geometryczne formy. Dzieło Lee przywodzi na myśl, że nawet codzienne przedmioty, mogą zostać przekształcone w piękne dzieła sztuki. Prosta i efektywna lampa McDonald’s od LEE emituje ciepłe światło dzięki charakterysyce papieru.

Fot. Instagram gyuhan_lee

Poprzez wcielenie swojego pomysłu w życie projektant chciał pokazać widoczną interakcję między odpadami przemysłowymi, a konsumenckimi oraz potencjał recyklingu i ponownego wykorzystania materiałów w nieoczekiwany sposób. Lampy z papierowych torb McDonald’s to nie tylko unikalny element projektu, ale również zachęta do przemyślenia wagi zrównoważonego rozwoju.

Fot. Instagram gyuhan_lee
Fot. Instagram gyuhan_lee

SZTUKA I MODA POLECA