To noszą piękni i znani – najsłynniejsza biżuteria z diamentami

Portale plotkarskie co rusz informują o kolejnych ekskluzywnych wydarzeniach w świecie filmu i high fashion. Premiery wielkich tytułów (jak chociażby nowej odsłony przygód agenta z licencją na zabijanie) przyciągają celebrytów i aktorów, a wraz z nimi na czerwonych dywanach pojawiają się kreacje od najlepszych projektantów mody i biżuterii. Dzięki tym eventom mamy szansę podpatrzeć, jakie wzory i nazwiska są obecnie „na topie” wśród śmietanki towarzyskiej. I choć kolekcje oraz trendy ulegają ciągłym fluktuacjom, jedno pozostaje niezmienne – biżuteria z diamentami.

Dawna rola diamentów

Diamenty towarzyszą człowiekowi od czasów starożytnych. Ponieważ są najtwardszą znaną substancją na ziemi, początkowo służyły jako narzędzia do cięcia, a także jako broń – ostrze ozdobione tym wyjątkowym kamieniem było w stanie przebić każdą ówczesną zbroję. Z czasem jednak dostrzeżono inne walory diamentów i ich funkcja praktyczno-użytkowa szybko została zastąpiona funkcją reprezentatywną, informującą o statusie społecznym.

Współczesna baśń o pięknie

Dziś są najsłynniejszymi i najbardziej pożądanymi kamieniami szlachetnymi na świecie. Biżuteria ozdobiona diamentem jest marzeniem niemal każdej kobiety, która czerpie inspiracje do swoich marzeń z biżuterii, która noszą gwiazdy muzyki, telewizji i wielkiego ekranu. Przyjrzyjmy się zatem, czyje projekty kosztowności z brylantami zapierają dech w piersiach kolejnym pokoleniom, zyskując z czasem miano kultowych.

Diament Taylor-Burton

W 1966 roku Harry Winston zakupił surowy diament o wadze 241 karatów, który został oszlifowany w gruszkowaty, prawie 70-karatowy, nieskazitelny diament. Ten ikoniczny kamień został zakupiony przez Richarda Burtona jako prezent dla jego żony, Elizabeth Taylor, a nazwę kamienia przemianowano na Taylor-Burton Diamond.

Pierścionek zaręczynowy księżnej Diany marki Garrard

Pierścionek z 18-karatowym szafirem, otoczonym diamentami, który Kate Middleton otrzymała od księcia Williama, należał wcześniej do jego matki, księżnej Diany. Pierścionek zaręczynowy pierwotnie kosztował zaledwie 60 000 dolarów, lecz jego znaczenie w rodzinie królewskiej uczyniło go jednym z najsłynniejszych klejnotów we współczesnej historii, znacznie podnosząc cenę i wartość sentymentalną biżuterii. Od roku 1981, kiedy to Diana otrzymała pierścionek od księcia Walii, Karola, powstały niezliczone imitacje tego modelu.

biżuteria z diamentami

Diamentowy naszyjnik Tiffany’ego

Lady Gaga pojawiła się na ceremonii rozdania Oscarów w 2019 roku w oszałamiającym naszyjniku, ozdobionym 128,54-karatowym, żółtym diamentem Tiffany’ego. Wartość detaliczna tego jedynego w swoim rodzaju dzieła to ponad 30 milionów dolarów! Diament jest najsłynniejszym klejnotem marki Tiffany & Co.; wcześniej nosiła go Audrey Hepburn podczas promocji filmu „Śniadanie u Tiffany’ego”. Ostatnio słynny wisior zdobił kreację Beyonce, która reklamuje w tym sezonie biżuterię od Tiffany’ego. Zdjęcia supergwiazdy z diamentem na szyi osiągnęły miliony polubień na instagramowym koncie artystki.

Serce Oceanu z filmu Titanic

Aktorka Gloria Stewart przybyła na ceremonię rozdania Oscarów w 1998 roku w olśniewającym naszyjniku, który zaprojektowano w pracowni domu jubilerskiego Harry Winston. Słynny diamentowy naszyjnik z szafirem, jaki nosiła filmowa Rose, nie istniał w rzeczywistości, lecz zainspirowany romantyczną historią i ogromnym sukcesem filmu, Harry Winston osobiście wykonał replikę Serca Oceanu. Do jej wykonania użył prawdziwego, niebieskiego diamentu oraz dziesiątek pomniejszych, bezbarwnych diamentów, osadzonych w białym złocie i platynie. Niebieski kamień ważył 15 karatów (!), a wartość pięknego naszyjnika oszacowano na 20 milionów dolarów.

Madonna w diamentowym naszyjniku Harry’ego Winstona

Po występie na rozdaniu Oscarów w 1991 roku, Madonna pojawiła się na afterparty wcielając się w inną blond legendę, Marilyn Monroe. Gwiazda miała na sobie warte 20 milionów dolarów diamenty od Harry’ego Winstona, w tym kultowy naszyjnik z diamentów – ozdoba, której replikę nosiła Marilyn w filmie „Mężczyźni wolą blondynki”.

biżuteria z diamentami

Brylanty na zamówienie

Jak wspomniałam wyżej, wiele kobiet marzy o posiadaniu biżuterii z brylantami – pierścionków, kolczyków czy naszyjników – a firmy jubilerskie prześcigają się w tworzeniu projektów, które te marzenia spełnią. Do takich firm należy rodzima marka 79 Diamenty, która tworzy unikalną biżuterię na zamówienie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą współtworzyć coś wyjątkowego, mając przy tym wpływ na barwę, fakturę i wzór tego, co zamawiają. Więcej informacji, a także zdjęć ukończonych projektów znajduje się na stronie firmy, pod linkiem https://79diamenty.pl/.