Pięć cech, po których poznasz dobrego fryzjera

Jak poznać dobrego fryzjera? Łatwiej odpowiedzieć na pytanie, jak poznać złego: tego jednak dowiadujemy się zazwyczaj już po fakcie, zniesmaczeni naszą nową fryzurą, która nie ma nic wspólnego z wizją, którą próbowaliśmy przekazać styliście. Jednak jest kilka kwestii, na które można zwrócić uwagę w trakcie strzyżenia – mogą być one wskazówką, że to właśnie ten salon fryzjerski będziemy odwiedzać w najbliższych latach częściej. Oto 5 cech, po których poznasz dobrego fryzjera. 

1. Dobry fryzjer umie słuchać

Bycie dobrym fryzjerem oznacza słuchanie gości. Rozumieć to można na wiele sposobów: przede wszystkim dobry fryzjer powinien umieć dokładnie zrozumieć, czego oczekuje od niego klient w kwestii świadczonej usługi i dopytać, jeśli nie jest pewny na 100%, czy dobrze zrozumiał. Nie ma nic gorszego niż fryzjer, który wszystko robi „po swojemu”, nie zważając na uwagi klienta! Jednak umiejętność słuchania dotyczy też rozmowy w trakcie strzyżenia – wielu klientów po prostu lubi się wygadać przez tą godzinę, którą spędza na fotelu w salonie fryzjerskim, dzieląc się z fryzjerem wzlotami, upadkami i dramatami swojego życia. 

2. Dobry fryzjer urzeczywistnia wizję

Bycie odnoszącym sukcesy fryzjerem oznacza bycie na bieżąco z najnowszymi trendami. Naprawdę świetni styliści potrafią wkomponować te trendy w osobisty styl i wymogi swoich klientów lub samemu zaproponować klientowi modne rozwiązanie na piękne włosy. Wreszcie, najlepsi fryzjerzy sami wyznaczają trendy w branży – to ich stylizacje fryzur będą następnie kopiowane przez właścicieli salonów fryzjerskich w okolicy! 

Dobry fryzjer Warszawa

3. Dobry fryzjer jest uczciwy

Najlepszy fryzjer musi umieć rozpoznawać kształty twarzy i rodzaje włosów, aby stworzyć stylizację, która będzie pasować do naturalnych cech wyglądu klienta. Musi on również umieć szczerze mówić o tym, co wygląda dobrze i proponować rozwiązania, które dobrze będą do klienta pasować. Uczciwość to też transparentność cennika: nie może być tak, że na końcu strzyżenia słyszymy cenę zupełnie inną od początkowo oferowanej, tłumaczonej przez te wszystkie dodatkowe zabiegi, o których fryzjer zapomniał wspomnieć, że są płatne. 

4. Dobry fryzjer ma umiejętności

Cała uczciwość, kreatywność i umiejętność słuchania na świecie nie zrekompensują złej fryzury. Ostatecznie największym wyznacznikiem dobrego fryzjera będą jego umiejętności, które biorą się z doświadczenia, lat pracy, a często i (nie)zwykłego talentu. Usługi fryzjerskie na najwyższym poziomie budują zadowolenie klientów, a to z kolei przekłada się na renomę w branży.

5. Dobry fryzjer umie się adaptować

Najlepsi styliści fryzur potrafią dostosować się do zmieniających się trendów, nowych narzędzi i trudnych do zrealizowania wizji klienta. Muszą też być pewni siebie i kreatywni, aby zrealizować nawet najbardziej szalone zamówienie, a także prezentować indywidualne podejście do każdego, kto odwiedzi ich salon fryzjerski.

Poszukujesz dobrego fryzjera w Warszawie? Sprawdź Hairmate fryzjer Mokotów – (prawdopodobnie) najlepszy salon fryzjerski w stolicy! 

SZTUKA I MODA POLECA