Sanah [Kim jest Zuzanna Jurczak?, ile ma lat?, ile ma wzrostu? chłopak, pseudonim, kariera]

Koronki, kwiaty i skrzypce- to atrybuty, po których poznać można artystkę podbijającą w ostatnim czasie polską scenę muzyczną. Mowa oczywiście o Sanah, autorce takich hitów jak ,,Szampan”, ,,Królowa dram” czy ,,Ale jazz!”. O tej utalentowanej dziewczynie mówią niemal wszyscy, dlatego warto poznać kilka faktów z jej życia oraz kariery. 

Ile lat ma Sanah?

Zuzanna Irena Jurczak – bo tak właściwie nazywa się artystka, urodziła się 2 września 1997 roku i obecnie ma 24 lata (2021). Artystka pochodzi z Warszawy.

Kilka słów o Sanah

Zuzanna Jest to niezwykle skromna i autentyczna osoba, tworząca wokół siebie niepowtarzalną aurę. Swoją pasją do muzyki zaraziła się od mamy i już jako małe dziecko uczyła się grać na skrzypcach i fortepianie, a także pisała własne utwory. Kilkakrotne brała ona udział w programach talent show takich jak np. The Voice of Poland, jednak nie doceniono tam jej zdolności. 

Foto: Instagram/sanahmusic

Skąd wziął się pseudonim Sanah?

Jest to skrócona wersja angielskiego odpowiednika jej imienia, czyli ,,Susannah”. Wcześniej tworzyła ona także pod pseudonimem ,,Ayreen”, który był odpowiednikiem jej drugiego imienia, czyli Irena.  

Ile wzrostu ma Sanah?

Próżno szukać oficjalnych informacji dotyczących wzrostu Sanah. Popularna artystka nie jest wysoką osobą i w wielu źródłach może znaleźć informację, że prawdopodobnie ma około 160 cm wzrostu.

Foto: Instagram/sanahmusic

Czy Sanah ma chłopaka?

Sanah niechętnie dzieli się informacji na temat swojego życia prywatnego. Niestety nie wiadomo kto jest wybrankiem jej serca. Podczas Polsat SuperHit Festiwal fani dostrzeli na palcu Zuzi pierścionek zaręczynowy. W sieci pojawiły się plotki, że już w przyszłym roku możemy spodziewać się hucznego wesela piosenkarki.

Jak wyglądał rozwój jej kariery?

Na początku 2019 roku Zuzanną zainteresował się kanadyjski wokalista jazzowy- Matt Dusk. Nagrali oni wspólnie teledysk do piosenki ,,Rich in Love”. Następnie Sanah zaczęła podbijać serca słuchaczy swoimi utworami coraz bardziej. W gronie zauroczonych jej talentem znalazł się nawet Dawid Podsiadło, który podczas jednego ze swoich występów na trasie koncertowej, zaśpiewał cover piosenki ,,Cząstka”. Jakiś czas później ukazał się jej pierwszy minialbum ,,ja na imię niewidzialna mam”, który od razu pokrył się platyną. 

Po tych dokonaniach Sanah z jeszcze większym rozmachem weszła w rok 2020, kiedy to jej piosenki takie jak ,,Szampan” czy ,,Melodia” zajęły pierwsze miejsca na listach najczęściej granych utworów w większości polskich stacji radiowych, a także zdobyły miliony odtworzeń w serwisach takich jak Youtube, Spotify czy Tidal. Następnie ukazał się jej pierwszy album studyjny zatytułowany ,,Królowa dram”, który według OLiS stał się najchętniej kupowaną płytą w Polsce, a także podbił radiowe listy przebojów. Wtedy kariera Sanah nabrała już znacznego rozpędu i dziewczynę zaczęli rozpoznawać już wszyscy. Bilety na jej koncerty rozchodziły się w ciągu zaledwie kilku minut, a płyty kilkakrotnie pokrywały się platynami. Pod koniec roku ukazuje się jeszcze jeden minialbum ,,Bujda”, który także okazuje się wielkim hitem. W ten sposób Zuzanna stała się oficjalnie najczęściej słuchaną artystką w Polsce 2020 roku na serwisie Spotify. 

W maju 2021 roku ukazał się jej drugi studyjny album ,,Irenka”, który już w dniu premiery pokrył się złotem. 

Foto: Instagram/sanahmusic

Na czym polega fenomen Sanah?

Dziewczyna stała się popularna przede wszystkim dzięki specyficznemu nastrojowi, jaki tworzy wokół siebie. Jest to jej własny świat wyjęty niczym z poprzedniej epoki. Dbałość Sanah o wizualną stronę jej twórczości jest ogromny, znaczenie ma każda falbanka, kwiat i koralik. Oglądając jej teledyski, można poczuć się przeniesionym do całkiem innego, bajkowego świata. Natomiast największym kunsztem, jakiego dokonuje artystka jest przeniesienie tych niezwykłych odczuć wizualnych na dźwięki. Jej piosenki pełne są niezwykłych emocji, zarówno tych chwytających za serce, jak i poprawiających nastrój. Pewne jest, że jest to osoba stworzona do tworzenia muzyki i pewnie jeszcze nie raz wszyscy o niej usłyszymy. 

Wiesz wszystko o Sanah? Rozwiąż szybki QUIZ!

Sanah Quiz

SZTUKA I MODA POLECA