Sprawdzone sposoby na wyciszenie się po ciężkim dniu

Większość z nas żyje w ciągłym pośpiechu i stresie. Każdego dnia czeka na nas masa wyzwań z którymi musimy dać sobie radę. Nie zawsze jest łatwo, a nawet częściej trudno, niż łatwo. Co zrobić żeby nie zwariować? Sprawdź jakie sprawdzone metody pomogą Ci się wyciszyć i zrelaksować po ciężkim dniu.

Nerwy i ciągły stres towarzyszą nam każdego dnia. Nasze życie pędzi w niespotykanym tępie. Zapominamy, że czasem trzeba stanąć w miejscu, wziąć głęboki oddech i się wyciszyć. W tym artykule znajdziesz kilka sprawdzonych sposobów. Pamiętaj, że efekty nie nadejdą odrazu i żeby osiągnąć oczekiwany efekt potrzeba regularności i czasu.

Gorąca kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych

Kąpiele aromaterapeutyczne to świetna metoda umożliwiająca głębokie odprężenie. Olejek wystarczy dodać do wanny z gorącą wodą. Doskonałym dodatkiem do kąpieli będą świeczki, czy muzyka relaksacyjna. W specjalistycznych sklepach internetowych znajdziesz ogromną ilość olejków. Testuj, sprawdzaj i wybierz swój ulubiony.

Medytacja

Codzienna medytacja działa zbawiennie na nasze nerwy i pozwala się wyciszyć. Nawet kilka minut dziennie może przynieść oszałamiające efekty i wpłynąć pozytywnie na nasze życie. Jeżeli nigdy nie miałaś okazji medytować w serwisie YouTube znajdziesz dużo filmów instruktażowych, które przeprowadzą Cię przez początki tej przygody. Szczególnie polecamy kanał Małgorzaty Mostowskiej.

Napary z ziół

Napary z ziół to naturalny sposób na stres i bezsenność. Odpowiednie zioła możesz kupić w sklepach spożywczych, drogeriach czy w aptekach bez recepty.

Jakie zioła pomogą uspokoić nerwy?

  • Melisa lekarska (Melissa officinalis)
  • Kozłek lekarski
  • Chmiel
  • Lawenda
  • Rumianek

Muzyka

Muzykoterapia to naukowo potwierdzony sposób na uspokojenie. Na każdego działa co innego. Indywidualna reakcja człowieka na dany utwór muzyczny jest zależna od wielu czynników – między innymi od cech osobowości, wieku i preferencji muzycznych. Niektóre osoby uspokaja muzyka klasyczna, inne muzyka relaksacyjna, a jeszcze inne ulubione kawałku artysty rockowego.

Oddychanie

Jeżeli spotka nas stresowa sytuacja i musimy szybko sobie z nią poradzić, możemy wykonać jedną skuteczną czynność, która w większości przypadków bardzo dobrze działa. Wystarczy, że weźmiemy kilka głębokich oddechów. Jeżeli uda nam się otworzyć okno, wpuścić świeże powietrze, to uzyskamy lepszy efekt.

Sport

Aktywność fizyczna doskonale obniża stres. Dotlenienie organizmu i produkcja endorfin podczas aktywności fizycznej to jeden ze skuteczniejszych sposobów na wyciszenie się. Nie zawsze musisz iść odrazu na siłownie, czy robić pełny trening. Czasami wystarczy zrobić kilka przysiadów, czy iść na rower.

SZTUKA I MODA POLECA