Świat mody żegna Tatjanę Patitz – ikonę i legendę, która zmarła w wieku 56 lat

W styczniu światem mody wstrząsnęła wiadomość o śmierci Niemieckiej supermodelki Tatjany Patitz, która zmarła w wieku 56 lat. Śmierć Patitz została ogłoszona we wtorek. Przyczyna śmierci nie jest znana. Agent Patitz Corinne Nicolas z agencji CoOp we wtorek potwierdził tą smutną wiadomość. Przekazał lakoniczny komentarz, że modelka zmarła na „chorobę” w okolicy Santa Barbara w Kalifornii.

Fot. Tatjana Patitz

Patitz była twarzą wielu okładek największych magazynów mody w latach 80. i 90. Zasłynęła również z występu w znanym teledysku George’a Michaela „Freedom ’90”. Patitz urodziła się w Niemczech, wychowała w Szwecji, ale później mieszkała przez większość swojego życia w Kalifornii. Stała się sławna po tym, jak została sfotografowana przez legendarnego fotografa Petera Lindbergha w 1988 roku i często była określana jako jedna z „oryginalnych” supermodelek wraz z takimi sławami jak Naomi Campbell, Christy Turlington, Linda Evangelista i Cindy Crawford.

Fot. Tatjana Patitz

Patitz w 2004 roku urodziła syna Jonah’a. Często chwaliła się nim na Instagramie. Bardzo kochała swojego syna i często określała go mianem „źródła szczęścia”.

Tatjana Patitz była europejskim symbolem elegancji, jak skrzyżowanie Romy Schneider z Monicą Vitti” – powiedziała Anna Wintour, globalny dyrektor Vogue, w oświadczeniu po śmierci modelki. „Była znacznie mniej widoczna niż jej rówieśniczki – bardziej tajemnicza, bardziej dojrzała, bardziej niedostępna – co miało swój własny urok.

Fot. Tatjana Patitz

Modelka Tatjana Patitz współpracowała z wieloma znanymi domami mody, w tym z Chanel, Yves Saint Laurent, Calvin Klein, Versace, Ralph Lauren, Gucci, Valentino, Armani, Jean-Paul Gaultier, Givenchy, Valentino, Dior i wielu innych. W swojej karierze pojawiła się na okładkach magazynów mody takich jak Vogue, Harper’s Bazaar, Elle i wiele innych. Patitz była również twarzą wielu kampanii reklamowych dla znanych marek.

Fot. Tatjana Patitz

Śmierć Patitz jest ogromną stratą dla świata mody i sztuki. Była ikoną i legendą, która pozostawiła trwały ślad w historii tej branży. Jej śmierć jest szczególnie smutna, biorąc pod uwagę, że była matką i zostawiła po sobie syna Jonah’a.

Fot. Tatjana Patitz
Fot. Tatjana Patitz

SZTUKA I MODA POLECA