Zaproszenia na ślub – oto wszystko, co warto o nich wiedzieć

Zaproszenia na ślub to obowiązkowy element organizacji przyjęcia, niezależnie od tego, czy przygotowujecie skromną ceremonię czy huczne obchody. Sprawdź, jak doskonale dopasować je do tego wielkiego dnia!

Zaproszenia na ślub – mała, ale fundamentalna kwestia

Zaproszenia na ślub to pozornie drobiazg, zwłaszcza w porównaniu z rozmachem imprezy, jaką jest wesele. Warto jednak poświęcić tej kwestii nieco uwagi. Zaowocuje to nie tylko satysfakcją z perfekcyjnego dopracowania każdego elementu tego arcyważnego wydarzenia. Wbrew pozorom wybór zaproszeń ślubnych ma znaczenie także na dalszych etapach przygotowań do wesela!

Kiedy zacząć poszukiwania zaproszeń na ślub?

Warto do weselnych przygotowań podejść spokojnie i systematycznie, najlepiej… z odpowiednim wyprzedzeniem. Zaproszenia ślubne to coś, o czym warto pomyśleć na początku – mając ustaloną datę ślubu oraz miejsce, a także rozpisaną listę gości. Jeśli więc wiecie już gdzie, kiedy i kogo zapraszacie, czas zastanowić się, jakie będą wasze idealne zaproszenia.

Minimalistyczne zaproszenia ślubne od ArtMA

Dla kogo jakie zaproszenie na ślub?

Poszukując idealnego zaproszenia na ślub, warto wziąć pod uwagę to, do kogo mają trafić. Pięknym gestem jest wyróżnić najważniejszych gości bardziej wyrafinowanym zaproszeniem. Dla rodziców, świadków lub seniorów rodu możecie przygotować specjalne szkatułki z zaproszeniem i wręczyć je razem z kwiatami. Inaczej można postąpić w przypadku grona dalszych znajomych, których nie planujecie zapraszać na przyjęcie, ale z którymi chcielibyście dzielić radość zaślubin. Warto zastanowić się, czy każda kartka musi być zaproszeniem na ślub i wesele? Może osoby, które chcecie tylko powiadomić o ceremonii, nie muszą otrzymać papierowego zawiadomienia?

Zaproszenie na ślub w szkatułce dostępne na stronie sklepu ArtMA: https://artma-zaproszenia.pl/kategoria/zaproszenia-slubne/

Co powinno się znaleźć w zaproszeniach na ślub?

Kwestię zawartości zaproszeń warto gruntownie przemyśleć. To jeden z najtrudniejszych elementów dobrych zaproszeń, ponieważ należy o niego zadbać już na początku przygotowań, a w treści trzeba zawrzeć sporo konkretnych informacji. Oczywiście bezdyskusyjnie na zaproszeniach trzeba umieścić wszystkie podstawowe informacje: imiona i nazwiska nowożeńców oraz gościa bądź zapraszanej pary, data, godzina oraz miejsce ceremonii i przyjęcia. To jednak nie wszystko. W dobrym tonie jest także umieszczenie wskazówek dotyczących dojazdu. Jeśli macie specjalne życzenia dotyczące prezentów czy kwiatów – to także jest miejsce, aby je zawrzeć. Często w zaproszeniach pary proszą o potwierdzenie przybycia – nie zapomnijcie o tym – przy organizacji przyjęcia precyzyjne określenie liczby gości może być korzystne, jeśli chodzi o koszty.

Jak podpisać zaproszenie na ślub?

O tym, jaki pakiet informacji potrzebny jest zapraszanym, podpowiedzą wam często gotowe teksty zaproszeń. Nie martwcie się zatem, że zapomnicie o czymś kluczowym. Sami musicie dopilnować treści, jeśli w przypadku waszego przyjęcia zachodzą jakieś wyjątkowe okoliczności, o których warto powiadomić gości. Osobną kwestią pozostaje jednak podpisanie się – warto to zrobić odręcznie. Nawet jeśli cały tekst będzie spersonalizowany i wydrukowany. Taki gest nada każdemu zaproszeniu osobistego charakteru. 

A jak podpisać kopertę z zaproszeniem na ślub? Niektóre sklepy z papeterią ślubną oferują nadruk także na koperty. To szykowne rozwiązanie, które prezentuje się bardzo profesjonalnie. Pamiętajcie jednak, że jeśli wręczacie zaproszenia osobiście, podpis powinien zawierać tylko imię i nazwisko gościa. Nadrukowany adres w takiej sytuacji będzie wyglądać dziwnie!

SZTUKA I MODA POLECA