6 korzyści z seksu w trakcie okresu

Seks menstruacyjny jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych aktów seksualnych. Ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Jeśli jesteś ciekawa i chcesz spróbować lub może już uprawiasz seks podczas okresu i chcesz poprawić jego jakość, oto wszystko, co musisz wiedzieć o czerpaniu przyjemności z szaleństw w te dni.

Wiele par staje przed problemem, czy uprawiać seks w czasie miesiączki. Warto żebyś poznała plusy i minusy tej decyzji. Pamiętaj, że każda z nas jest inna i niektóre rzeczy odbieramy zupełnie inaczej.

Korzyści z seksu podczas okresu

 1. Dodatkowe smarowanie – podczas penetracji pochwy w czasie okresu, możesz cieszyć się zwiększonym nawilżeniem co przełoży się na wzmocnienie doznania i przyjemności. Oczywiście nie oznacza to że powinnaś rezygnować z gry wstępnej, która ma wiele zalet poza smarowaniem.
 2. Ulga w bólu – Kiedy doświadczasz orgazmu, Twoje ciało uwalnia endorfiny, które są również naturalnym środkiem przeciwbólowym. Oznacza to, że jeśli masz do czynienia ze skurczami, bólami ciała, bólami głowy, możesz poczuć ulgę.
 3. Zastrzyk energii – Te same endorfiny, które mogą zmniejszyć ból, mogą również zwiększyć energię i poprawić nastrój.
 4. Zwiększona wrażliwość – Doświadczanie orgazmu jest łatwiejsze i silniejsze. Możesz odczuwać każde naciśnięcie, pociągnięcie, lizanie i pchnięcie bardziej intensywnie. Może to prowadzić do silniejszego i szybszego orgazmu lub wiele cudownych doznań.
 5. Krótszy okres – Niektórzy twierdzą, że doświadczanie orgazmu powoduje skrócenie miesiączki. Uważa się, że mogą za to odpowiadać skurcze mięśni w pochwie i macicy oraz wokół niej, które mogą wystąpić podczas orgazmu.
 6. Eksploracja, eksperymenty, przygoda i zabawa! – Seks w czasie okresu może być idealnym czasem na odkrywanie rzeczy, które lubisz robić, a które nie wymagają penetracji pochwy. Czego jeszcze chcesz spróbować?

Minusy seksu w czasie okresu

Istnieje wiele ważnych powodów, dla których seks w czasie okresu może nie być dla Ciebie. Możesz nie czuć się najlepiej, od skurczów, wzdęć, po zwiększoną wrażliwość na dotyk i zapach. Pamiętaj, że każdy powód, dla którego nie chcesz uprawiać seksu w te dni, jest ważny i nigdy nie rób tego na siłę.

 1. Krew ma właściwości mocno brudzące, więc możecie zrobić troche bałaganu.
 2. Wbrew wielu opiniom nadal możesz zajść w ciążę.
 3. Ryzyko infekcji jest wyższe. Powodów jest kilka. Po pierwsze, szyjka macicy jest bardziej otwarta, aby umożliwić przepływ krwi; dlatego bakterie i wirusy łatwiej przedostają się do narządów miednicy. Po drugie, HIV i zapalenie wątroby są patogenami przenoszonymi przez krew. Krew zwiększa pH pochwy, czyniąc ją mniej kwaśną. Ta kwasowość jest naturalnym procesem ochronnym, a w stanie mniej kwaśnym oznacza, że ​​część tej ochrony jest zmniejszona.
 4. Może bardziej boleć, ponieważ jesteś bardziej wrażliwa.
 5. Każdy cykl jest inny, więc nie możesz do końca wiedzieć, czego się spodziewać.

SZTUKA I MODA POLECA