Fotel do tatuażu jako praktyczne i funkcjonalne wyposażenie każdego studia tatuażu

Planujesz wyposażenie swojego studia tatuażu? Jedną z najważniejszych inwestycji będzie fotel do tatuażu. Odpowiedni mebel zostanie doceniony zarówno przez artystów, jak i klientów.

Z czego składa się stanowisko do tatuażu?

Aby profesjonalnie zajmować się tworzeniem tatuaży, sam zakup maszynki, igieł i farb nie wystarczy. Musisz również zadbać o odpowiednie wyposażenie stanowiska, które umożliwi jednocześnie bezpieczną i komfortową pracę. Na co musisz zwrócić uwagę?

  • Fotel do tatuażu,
  • Leżanka lub stół do tatuażu,
  • Krzesło dla tatuażysty,
  • Blat roboczy,
  • Przyborniki.

Poza tym zadbaj także o oświetlenie, zasilacze i przełączniki oraz odpowiednie wyposażenie uwzględniające między innymi kosmetyki i środki czystości. Szczególnie ważną rolę odgrywają meble. Inwestycja we właściwe produkty pozwoli cieszyć się nimi przez długie lata i zapewnić Twoim klientom odpowiednią wygodę. Tatuatorzy docenią z kolei szerokie możliwości ustawień pozwalające na komfortową pracę nawet podczas tatuowania trudno dostępnych miejsc.

Jaki fotel do studia tatuażu wybrać?

W znacznej mierze to od tego, czy uda Ci się zapewnić wygodę Twoim klientom, zależą nie tylko ich odczucia, ale również to, czy będą wracać do Twojego studia i polecać je znajomym. Najważniejszym meblem, który ma na to wpływ, jest fotel do tatuażu, więcej szczegółów na jego temat poznasz w tym miejscu: https://orakon.pl/category/wyposazenie-studia-tatuazu-fotele-do-tatuazu

Czym musisz się przede wszystkim kierować? Kluczową rolę odgrywa dostępna liczba ustawień elementów. Regulowane hydraulicznie siedzisko i podnóżki oraz możliwość decydowania o kącie nachylenia podłokietników i innych podpórek pozwolą Ci dostosować konfigurację do konkretnych potrzeb. 

Dużym ułatwieniem będzie również możliwość demontażu poszczególnych segmentów. Im więcej dostępnych konfiguracji, tym lepiej. Zapewni to wygodną pracę tatuatorowi, a klientowi jak najbardziej komfortową pozycję. To natomiast istotne wsparcie zwłaszcza w trakcie trwających przez dłuższy czas sesji.

Przygotowywanie stanowiska do sesji

Wszystkie meble w salonie, zwłaszcza fotel do tatuażu czy leżanka oraz inny sprzęt, z którym bezpośredni kontakt będzie miał klient, powinny być wykonane z materiału prostego do utrzymania w czystości oraz bezpiecznego. Zazwyczaj obicie wykonuje się ze skóry ekologicznej. 

Możesz ją szybko zdezynfekować, wyczyścić i owinąć jednorazową folią. Dzięki temu przygotowanie stanowiska do sesji zajmuje zaledwie kilka minut. Odpowiednie dbanie o materiał pozwoli natomiast korzystać z niego przez długie lata. Ta sama zasada dotyczy również krzesła dla tatuażysty czy leżanek. 

W łatwy sposób zdezynfekujesz ich powierzchnię z wykorzystaniem specjalnych preparatów, co przełoży się bezpośrednio na bezpieczeństwo klientów. Nie musisz przy tym obawiać się o ich zniszczenie lub przedwczesne zużycie.

Jak dbać o fotel i inne meble?

Jedną z największych zalet ekoskóry jest wysoka wytrzymałość, atrakcyjny wygląd i bardzo ograniczone wymagania dotyczące konserwacji. Aby zachowała jak najdłuższą żywotność, możesz sięgnąć po specjalny środek do tego materiału. Dzięki temu ograniczysz jego kruszenie i pękanie. 

Codzienna pielęgnacja może się natomiast sprowadzać do przecierania zanieczyszczeń delikatną szmatką nawilżoną wodą lub wodą z dodatkiem szarego mydła. Oczywiście w przypadku studia tatuażu wyjątkowo ważną rolę odgrywa również estetyka. Komplet mebli wykończonych ekoskórą będzie znakomicie współgrał z każdą przestrzenią, gwarantując jednocześnie elegancki i nowoczesny wygląd oraz najwyższe właściwości użytkowe.

SZTUKA I MODA POLECA