Mateusz Borek [ile ma lat?, wzrost, żona, kariera, dzieci]

Mateusz Borek jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych dziennikarzy sportowych w kraju. Jego głos mogliśmy usłyszeć na wielu meczach i galach sportowych. W ostatnim czasie ogromną karierę robi w internecie jako współwłaściciel i prowadzący programy w Kanale Sportowym na platformie YouTube. Jeżeli nie wiesz wszystkiego o Mateuszu, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Niewielu dziennikarzy budzi tak ciepłe emocje i posiada tak ogromny autorytet wśród fanów sportu jak Mateusz Borek. Nietuzinkowa postać, której głos zna każdy miłośnik piłki nożnej w kraju. Człowiek z wielką pasją, talentem i charyzmom. Postać, której nie da określić się jednym słowem, bo życiu imał się nie jednego zajęcia – dziennikarz, publicysta, komentator sportowy, promotor bokserski i osobowość telewizyjna.

Foto: Instagram/Mateusz Borek

Mateusza regularnie możemy oglądać na platformie YouTube, gdzie wraz z trzema innymi dziennikarzami sportowymi: Michałem PolemTomaszem Smokowskim i Krzysztofem Stanowskim prowadzi kanał o nazwie „Kanał Sportowy„.

Ile ma lat Mateusz Borek?

Mateusz Borek urodził się 2 listopada 1973 roku w Dębicy. Oznacza to, że w tym roku skończy 47 lat (2021).

Mateusz Borek: Kariera

Początku kariery Mateusza nie były łatwe. Pracę zawodową rozpoczął w Małopolskiej Telewizji Kablowej w Tarnowie. Pracował również w Canal+, Polsacie Sport, Eurosporcie, Dziennikiem, Super Expressem, Faktem i Przeglądem Sportowym.

Trzykrotnie otrzymał Piłkarskie Oscary Canal+ w kategorii „najlepszy komentator telewizyjny”.

Foto: Instagram/Mateusz Borek

Mateusz Borek: Wykształcenie

Dziennikarz ukończył I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy, następnie rozpoczął studia w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu, które przerwał. Jednak nie poddał się i wznowił naukę na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Mateusz Borek: Żona

W styczniu 2014 roku Mateusz Borek wziął ślub z piękną modelką Joanna Chętnik-Borek. Para poznała się w 2006 roku w czasie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziennikarz prowadził imprezę, a Joanna chodziła po wybiegu.

Foto: Instagram/Mateusz Borek

Mateusz Borek: Wzrost

Mateusz Borek ma 182cm wzrostu.

Mateusz Borek: Dzieci

Mateusz wraz z żoną Joanną wychowuje syna Jakuba. Chłopiec w czerwcu tego roku skończył 13 lat (2021). Bycie synem znanego dziennikarza sportowego zobowiązuje i tak samo jak ojciec jest wielkim fanem piłki nożnej.

Foto: Instagram/Mateusz Borek

Mateusz Borek: Film

Mateusza Borka mogliśmy zobaczyć również na szklanym ekranie. W 2002 roku zagrał epizodyczną rolę gangstera w filmie E=mc² w reżyserii Olafa Lubaszenki, a w 2012 wystąpił w serialu obyczajowym Hotel 52, gdzie wcielił się w rolę samego siebie. To nie koniec filmowych epizodów dziennikarza, bo w 2019 wystąpił w roli dziennikarza sportowego w filmie Underdog.

Mateusz Borek: Biznes

Mateusz należy do przedsiębiorczych osób i z zapałem realizuje kolejne ciekawe projekty biznesowe. Jest współwłaścicielem m.in. federacji organizującej walki Gromda i zyskującego ogromną popularność na YouTubie „Kanału Sportowego„.

Instagram Mateusza Borka

Mateusz jest bardzo aktywny na swoim Instagramie. Prawie każdego dnia można znaleźć ciekawą relację i zdjęcia. Jest to ciekawa osoba, którą z całą pewnością warto obserwować!

Instagram Mateusza Borka: @mati_borek

SZTUKA I MODA POLECA