Medycyna estetyczna czy zabiegi kosmetyczne – co wybrać?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych zabiegów, które mają na celu poprawę wyglądu. Niektóre z nich można zaliczyć do procedur kosmetycznych, inne do medycyny estetycznej, część obejmuje poważniejszą ingerencję w ciało i musi być przeprowadzana przez chirurga. Wiele osób nie wie, czym różnią się takie metody. Zobacz, kiedy można zastosować każdą z nich!

Promienna, zdrowa skóra i atrakcyjny wygląd to cechy, które są bardzo ważne – zarówno dla własnej pewności siebie, jak i odbioru przez otoczenie. W pogoni za pięknem wiele osób rozważa różne zabiegi kosmetyczne i procedury medycyny estetycznej. Te metody różnią się od siebie sposobem działania i możliwym do uzyskania efektem. Przykładem może być mezoterapia mikroigłowa/frakcyjna – alternatywa medycyny estetycznej, która pozwala na uzyskanie poprawy napięcia i elastyczności skóry. Kiedy warto wybrać takie zabiegi?

Zabiegi kosmetyczne

Procedurami, które najmniej ingerują w ciało pacjenta, są zabiegi kosmetyczne. Dzięki nim można jednak uzyskać bardzo zadowalające efekty. Stosuje się je w celu poprawy kondycji skóry, usunięcia drobnych defektów i przebarwień, czy poprawy elastyczności i spłycenia zmarszczek. ESTEBIEL gabinet kosmetyczny oferuje np.:

  • peelingi chemiczne – w zależności od konkretnego rodzaju mogą np. złuszczać skórę, cofać uszkodzenia posłoneczne, leczyć trądzik i inne zmiany chorobowe oraz poprawiać napięcie skóry.
  • zabiegi rewitalizacyjne – to cała grupa różnych metod, które mają na celu odnowę skóry i stymulację procesu regeneracji. Dzięki nim cera zyskuje młodszy i bardziej świeży wygląd. 
  • terapie światłem – stosuje się przy trądziku, rozstępach i w ramach terapii antycellulitowej. Takie metody wykorzystywane są również w leczeniu oparzeń i stanów zapalnych. Naświetlanie jest także sposobem na spłycenie zmarszczek i odzyskanie jędrności cery.
  • mezoterapie – to tak naprawdę cała grupa zabiegów, które różnią się celem stosowania i wykorzystywanymi metodami. Więcej na ten temat można przeczytać tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mezoterapia. Te zabiegi uznawane są za bardzo skuteczne i budzą duże zainteresowanie. 
  • zabiegi na ciało – pomagają kształtować sylwetkę, poprawiają jędrność i kondycję skóry, a także działają antycellulitowo. 

Zabiegi kosmetyczne są stosunkowo bezpieczne, jednak czasem istnieją przeciwwskazania do ich wykonywania, warto o tym pamiętać.

Medycyna estetyczna a chirurgia plastyczna.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oddziałują na głębsze warstwy skóry, przez co ich działanie jest silniejsze, ale jednocześnie bardziej ingerujące w ciało. Są wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów, więc uznaje się je za bezpieczne. Czasami można dzięki nim uzyskać efekty podobne do tych, które oferuje chirurgia plastyczna, jednak są o wiele mniej inwazyjne. 

Operacje plastyczne to najbardziej radykalna grupa zabiegów związanych z poprawą wyglądu. Dają trwały rezultat, jednak często związane są ze sporą ingerencją w organizm oraz z proporcjonalnie większym ryzykiem. Takie zabiegi może przeprowadzać jedynie lekarz. 

SZTUKA I MODA POLECA