Nienawidzisz depilacji woskiem? Spróbuj słodkiej alternatywy. Depilacja pastą cukrową krok po kroku

Nareszcie! Nadeszły długo wyczekiwane cieplejsze temperatury, a my jesteśmy gotowe oficjalnie pożegnać się z naszymi dresami i przywitać się z przewiewnymi letnimi stylizacjami. Nic nie daje nam większej pewności siebie w krótkich spodenkach i zwiewnych sukienkach niż jedwabiście gładkie nogi. Ale jeśli próbowałaś golenia, woskowania, depilacji, depilacji laserowej i nadal nie znalazłeś idealnej metody, mamy dla Ciebie alternatywę!

Metoda depilacji, którą chcemy Ci przedstawić nie jest nowa. Już w starożytnym Egipcie sama Kleopatra była znana z tego, że używała tej techniki na swoich królewskich nogach. Liczne źródła mówią o tym, że pierwsze wzmianki o używaniu cukru jako narzędzia do usuwania włosów sięgają epoki imperium perskiego, około 3000 lat temu. Jednak dopiero kilkaset lat później Kleopatra spopularyzowała cukrowanie w starożytnym Egipcie.

Gdy już znamy korzenie tej wiekowej techniki, przejdźmy do szczegółów.

Pasta cukrowa

Depilacja z użyciem pasty cukrowej jest bezpieczną i naturalną techniką usuwania włosów, na którą składają się tylko trzy składniki: cukier, sok z cytryny i woda. Z tych trzech składników powstaje pasta, którą można nakładać na dowolne miejsce na ciele.

Jak działa pasta cukrowa?

Dosładzanie pasty cukrowej podobne jest do woskowania, ponieważ wyrywa włosy u nasady. Jeśli wykonujesz depilacje tą techniką pierwszy raz, pamiętaj, że może będziesz musiała poświęcić trochę czasu, żeby zrobić kilka prób i nauczyć się to robić prawidłowo, ale zdecydowanie warto. Pamiętaj też, że Twoja skóra musi być czysta i sucha. Jeśli na Twojej skórze jest jakikolwiek balsam lub olejek, pasta cukrowa po prostu będzie się ślizgać, przez co nie sklei się jak powinna, co w efekcie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Krok pierwszy

Po pierwsze, upewnij się, że obszar, który słodzisz, jest czysty, nawilżony i delikatnie złuszczony. Następnie wymieszaj ¼ szklanki wody, ¼ szklanki soku z cytryny i jedną szklankę cukru. Po wymieszaniu cukru, soku z cytryny i wody w pastę podgrzej ją przez około 10 sekund. Można w tym celu użyć kuchenki mikrofalowej lub suszarki do włosów. Pasta cukrowa powinna być na tyle miękka, aby palcami zgarnąć grudkę. Kiedy będzie gotowa, zauważysz, że możesz go owinąć masę wokół palców i będzie trzymać się w jednym kawałku.

Krok drugi

Nałóż trochę pasty cukrowej na skórę. Ciepło z Twojego ciała dodatkowo zmiękczy pastę i ułatwi rozprowadzanie po skórze i przyklejenie się do włosów. Masę nakładaj w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Nanoszenie ułatwi Ci drewniany patyczek do lodów lub inny podobny przedmiot.

Po rozprowadzeniu pasty cukrowej delikatnie unieś palcami włoski, używając małych, szybkich szarpnięć, aby postawić włoski. Jeśli pasta stanie się zbyt lepka i trudna w obróbce, po prostu podgrzej ją ponownie, aż stanie się bardziej plastyczna.

Krok trzeci

Gdy skończysz depilacje, nałóż krem ​​nawilżający lub olejek do ciała, aby nawilżyć wydepilowane miejsce. W ten sposób zmniejszysz wszelkie podrażnienia skóry.

Jak długo utrzymują się efekty?

Wszystko zależy od Twoich włosów i tego, jak szybko odrastają. Jednak po pierwszym użyciu możesz spodziewać się, że wyniki utrzymają się około trzech tygodni. Pamiętaj, że im częściej będziesz przeprowadzać depilacje, tym wolniejszy jest czas odrastania, a włosy odrastają drobniej i mniej zauważalnie”.

Depilacja pastą cukrowa jest dobra dla wrażliwej skóry

Ze względu na użycie naturalnych składników do stworzenia pasty cukrowej jest ona dobra dla wrażliwej skóry. Pasta składa się tylko z cukru, cytryny i wody, więc nie musisz się martwić o żywice lub inne rodzaje nieznanych składników, dzięki czemu jest idealna dla delikatnej skóry.

Czy depilacja pastą cukrową boli?

Nie ma co się oszukiwać, że depilacja jest bezbolesna. Kiedy wyrywasz włosy bezpośrednio z cebulkami, będzie to wiązało się z pewnym bólem, ale mieszczącym się w granicach tolerancji. Podczas pierwszej sesji najprawdopodobniej będzie to podobne do woskowania, ale przy dalszym stosowaniu zauważysz, że ból znacznie się zmniejsza.

SZTUKA I MODA POLECA